قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۱

    کد خبر :823790
قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۱

قیمت نفت برنت دریای شمال که در جلسه گذشته ۱.۶ درصد رشد کرده بود، امروز با ۴ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۸۸ سنت رسید.

پس از آنکه کشورهای عضو گروه اوپک پلاس نشست خود در مورد سیاست تولید نفت را به دلیل مخالفت امارات با طرح افزایش 2 میلیون بشکه ای تولید در نیمه دوم سال به تعویق انداختند، قیمت نفت روز جمعه تغییر محدودی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا که روز پنجشنبه جهشی 2.4 درصدی داشت و بالاترین رقم از اکتبر 2018 را تجربه کرد، امروز با 5 سنت افزایش به 75 دلار و 28 سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز که در جلسه گذشته 1.6 درصد رشد کرده بود، امروز با 4 سنت افزایش به 75 دلار و 88 سنت رسید.

در حالی که طرح مورد حمایت عربستان و روسیه برای افزایش ماهانه 400 هزار بشکه ای تولید نفت در فاصله ماه های آگوست تا سپتامبر محتاطانه تر از سطح انتظار سرمایه گذاران بوده، قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد رشد قابل توجهی بود.

اما پس از آنکه امارات با این طرح مخالفت کرد و جلسه اوپک پلاس به روز جمعه موکول شد قیمت ها تا حدودی تعدیل شد.

تحلیلگران موسسه آی ان جی در یادداشتی نوشتند: «عدم توفیق در دستیابی به توافق می تواند بدان معنا باشد که اوپک به سطح فعلی تولید خود ادامه دهد و این یعنی بازار سریعتر از حد انتظار با کمبود عرضه مواجه خواهد شد.»

در ادامه این یادداشت در عین حال تصریح شده که اگر محدودیت های فعلی در زمینه تولید تمدید شود، برخی اعضای اوپک پلاس ممکن است تمایل چندانی نسبت به پایبندی به سهمیه های تعیین شده نداشته باشند و این به معنای افزایش تولید خواهد بود.

به گزارش تسنیم، نفت خام آمریکا تحت تاثیر افزایش فعالیت پالایشگاه ها برای تامین تقاضای بالای بنزین در مسیر افزایش هفتگی 1.6 درصدی قرار دارد، در حالی که نفت برنت از ابتدای هفته جاری تاکنون نیم درصد افت کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید