قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۰

    کد خبر :796932

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۲۰ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۱۱ سنت رسید.

در حالی که با رهاسازی کشتی اورگیون از کانال سوئز این آبراه بین المللی مجددا به روی کشتی ها باز شده، توجه بازار نفت معطوف نشست این هفته گروه اوپک پلاس در وین شده که احتمالا با توجه به موج جدید قرنطینه در کشورهای مختلف، موضوع تمدید کاهش تولید را در دستور کار خواهد داشت و همین مسئله سبب افزایش قیمت نفت شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 13 سنت معادل 0.20 درصد افزایش به 65 دلار و 11 سنت رسید. نفت برنت در روز دوشنبه شاهد افزایش 0.6 درصدی بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 13 سنت معادل 0.21 درصد رشد به 61 دلار و 69 سنت رسید. نفت خام امریکا دیروز یک درصد کاهش یافته بود.

کشتی های باری روز سه شنبه تردد از کانال سوئز را مجددا از سر گرفتند. روز گذشته کشتی کانتینربر اورگیون که حدود یک هفته این آبراه بین المللی را مسدود کرده بود، بالاخره از کانال خارج شد.

به گزارش تسنیم، با توجه به اینکه احتمال اختلال در عرضه نفت اکنون برطرف شده، بازار توجه خود را بر نشست روز پنجشنبه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش شامل روسیه معطوف کرده است. این کشورها قرار است در مورد تداوم یا توقف سیاست کاهش تولید طی ماه های آتی گفت وگو کنند. اتخاذ سیاست محدودسازی تولید سبب شده تا جلوی ورود میلیون ها بشکه نفت بیشتر به بازار گرفته شود و همین مسئله سبب تقویت قیمت ها در ماه های اخیر گشته است.

یک منبع اگاه گفت، عربستان آماده پذیرش تمدید کاهش تولید تا ماه ژوئن است و همچنین این آمادگی را دارد که کاهش تولید دواطلبانه خود را تمدید نماید. موج جدید شیوع کرونا و قرنطینه بسیاری از شهرها به ویژه در اروپا سبب شده تا چشم انداز تقاضا برای نفت تضعیف شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید