قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۳

    کد خبر :833279
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۱۴ دلار و ۲۷ سنت رسید، در حالی که قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز با ۰.۱ درصد رشد به ۱۸۱۶ دلار رسید.

به دنبال تضعیف دلار قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد افزایش بود، اما در حالی که سرمایه گذاران منتظر آمارهای بازار کار آمریکا هستند رشد قیمت محدود بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1814 دلار و 27 سنت رسید، در حالی که قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز با 0.1 درصد رشد به 1816 دلار رسید.

جفری هالی تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «طلا مانند بازارهای ارز در وضعیت صبر و انتظار قرار دارد.»

وی افزود: ـ«قیمت طلا همچنان در حال وضعیت تثبیت قرار دارد، اما از نظر ساختاری مسیر حرکت آن مثبت است و من معتقدم در هفته های آتی رشد بیشتری را شاهد خواهیم بود.»

گزارش ملی اشتغال دولت آمریکا که قرار است اواخر امروز منتشر شود، سرنخ های مهمی را در مورد روند ترمیم اقتصاد این کشور در اختیار سرمایه گذاران و تحلیلگران قرار خواهد داد.

به گفته یک مقام ارشد فدرال رزرو، ترمیم بازار کار از تبعات منفی همه گیری کرونا زمان بر خواهد بود و اقدامات بیشتری لازم است تا اقتصاد به طور کامل به مسیر قبلی خود برگردد.

به گزارش تسنیم، اظهارات هفته گذشته جرومی پاول رئیس فدرال رزرو در مورد قریب الوقوع نبودن افزایش نرخ بهره سبب شده بود تا قیمت طلا بیش از یک درصد افزایش یابد و دلار به پایین ترین رقم یک ماه اخیر برسد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید