قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

    کد خبر :822619
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

به دنبال تقویت دلار و ارسال سیگنال های ضد و نقیض از سوی فدرال رزرو در مورد انقباضی شدن سیاست پولی به رغم آمارهای نه چندان افزایشی از نرخ تورم، قیمت طلا روز دوشنبه به پایین ترین رقم یک هفته گذشته رسید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد کاهش به ۱۷۷۹ دلار و ۲۵ سنت رسید. هر اونس طلا امروز با 0.12 درصد کاهش به 1779 دلار و 25 سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد به پایین ترین رقم از 21 ژوئن یعنی 1770 دلار و 36 سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز نیز با 0.12 درصد افزایش به 1780 دلار رسید.

کایل رودا تحلیلگر موسسه آی جی مارکت گفت: «از یک سو بانک مرکزی آمریکا باید به فکر عادی سازی سیاست پولی خود باشد، اما از سوی دیگر بسیاری از مقام های فدرال رزرو می گویند افزایش تورم موقتی است و ما نباید فعلا سیاست پولی را انقباضی کنیم. این مواضع سبب شده تا بازار سیگنال واضحی از چشم انداز سیاست پولی آمریکا دریافت نکند.»

روز جمعه پس از آنکه آمارها نشان داد شاخص قیمت هزینه مصارف شخصی در آمریکا پایین تر از حد انتظار بوده، قیمت طلا شاهد رشد 0.8 درصدی بود.

نیل ناشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت، انتظار ندارد آمارهای اخیر رشد از نرخ تورم مدت زیادی تداوم داشته باشد. شاخص ارزش دلار از رقم های پایین ثبت شده در روز جمعه فاصله گرفته و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

به گزارش تسنیم، سرمایه گذاران همچنین از نزدیک مذاکرات مربوط به بسته مالی زیرساخت های دولت آمریکا را رصد می کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید