قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۸

    کد خبر :808184
قیمت جهانی طلا

در حالی که انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از بازار کار آمریکا در ماه آوریل سبب تضعیف بیشتر ارزش دلار و افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و بهترین عمکلرد هفتگی از نوامبر 2020 را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.88 درصد افزایش به 1831 دلار و 24 سنت رسید. در اوایل دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم 3 ماه گذشته یعنی 1842 دلار و 59 سنت رسیده بود.

قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه ژوئن نیز با 0.86 درصد افزایش به 1831 دلار و 30 سنت رسید.

به گزارش تسنیم، فیلیپ استریبل استراتژیست ارشد بازار در موسسه بلو لاین فیوچرز گفت: «با توجه به انتشار آمارهای ضعیف از بازار کار سوددهی اوراق قرضه باز هم کاهش خواهد یافت و شاهد تضعیف بیشتر دلار خواهیم بود. این وضعیت به طلا اجازه می دهد که رشد قیمت بیشتری را تجربه کند.»

اما احتمالا رشد قیمت طلا کوتاه مدت خواهد بود زیرا ممکن است آمارهای بازار کار آمریکا در ماه آینده تقویت شود.

تعداد فرصت های شغلی در بخش غیرکشاورزی آمریکا طی ماه گذشته تنها 266 هزار مورد رشد داشت.

جیم ویکوف، تحلیلگر موسسه کیتکو متالز در یادداشتی نوشت: «این گزارش حداقل موقتا برخی گمانه زنی ها در مورد احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را منتقی می سازد.»

روز جمعه روند تصعیف دلار ادامه داشت. در عین حال سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا نیز شاهد کاهش بود و سبب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شد.

به گفته ادوارد مویا، دیگر تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا، قیمت طلا ممکن است تا 1857 دلار بالا برود.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید