قیمت جدید دام زنده اعلام شد

    کد خبر :1068131
قیمت دام زنده

رئیس شورای تامین دام با بیان اینکه در حال حاضر دام سبک خیلی زیاد و فراوان است، می‌گوید: الان بیشترین تقاضا برای بره‌های ۶ ماهه است و تقاضا برای بره‌های بالای ۶ یا ۷ ماه خیلی پایین است که علت آن، افزایش عرضه بره جوان است.

 بازار گوشت قرمز سال گذشته پرنوسان بود و قیمت گوشت به خصوص گوشت تولید داخل افزایش قابل توجهی پیدا کرد. گرانی گوشت قرمز در سال گذشته متاثر از کمبود عرضه دام در بازار بود. امسال اما به اذعان مسئولان حوزه دام کشور، زایش‌های بهاری قابل توجه بوده و به تناسب افزایش زایش‌ها عرضه دام هم در شرایط خوبی است و پیش‌بینی می‌شود افزایش عرضه، کاهش قیمت‌ها را به همراه بیاورد. چنانچه از ابتدای امسال شاهد ثبات قیمت گوشت قرمز هستیم.

رئیس شورای تامین دام در مورد وضعیت عرضه دام زنده در بازار  می‌گوید: امروز که با شما صحبت می‌کنم میزان عرضه دام در بازار خیلی زیاد بود. یعنی نسبت به هفته پیش میزان عرضه دام گوسفندی زیاد بود و با گزارش‌هایی که ما از بیشتر استان‌ها داشتیم، عرضه دام به خصوص دام زیر یک سال در استان‌ها قابل توجه بوده است.

منصور پوریان با بیان اینکه قیمت دام زنده تابع میزان عرضه و تقاضاست، می‌افزاید: امروز به طور میانگین قیمت نقد هر کیلو گوسفند زنده در کشور ۲۳۵ هزار تومان و قیمت مدت‌دار آن یعنی خرید با چک چندماهه ۲۵۵ تا ۲۶۰ هزار تومان بود.

پوریان با بیان اینکه در حال حاضر دام سبک خیلی زیاد و فراوان است، می‌گوید: الان بیشترین تقاضا برای بره‌های ۶ ماهه است و تقاضا برای بره‌های بالای ۶ یا ۷ ماه خیلی پایین است که علت آن، افزایش عرضه بره جوان است.

رئیس شورای تامین دام کشور می‌افزاید: بخش قابل توجهی از دام ما امروز گوسفندهای بالای یک سال است اما متاسفانه تقاضا برای آنها خیلی پایین است چون وقتی بره زیر ۷ ماه در بازار زیاد است ترجیح خریدار این است که آن را خریداری کند.

پوریان در مورد قیمت روز گوساله زنده هم می‌گوید: میانگین کشوری قیمت گوساله کشتاری ۲۰۵ هزار تومان است.

این صحبت‌ها در حالی است که قیمت دام گوسفندی در برخی میادین و سایت‌های خرید و فروش دام بیشتر از این است و به ۳۵۰ هزار تومان هم می‌رسد.

رئیس شورای تامین دام کشور در این باره می‌گوید: همانطور که عنوان شد، در زمینه خرید دام زنده هیچ‌گونه نرخنامه رسمی وجود ندارد و قیمت دام زنده داخلی و همچنین گوشت داخلی اصلا تابع قیمت‌گذاری رسمی نیست و کاملا تابع عرضه و تقاضاست.

بنابراین کسانی که نرخنامه می‌دهند به دنبال سوء‌استفاده از بازار هستند و می‌خواهند با جوسازی و افزایش قیمت، بازار را به سمتی که خودشان می‌خواهند بکشانند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید