قیمت آپارتمان در مناطق ۹ تا ۱۱ تهران

    کد خبر :1069921
قیمت آپارتمان

برآورد اولیه از قیمت مسکن در مناطق ۹ تا ۱۱ تهران نشان می‌‌‌دهد متوسط قیمت پیشنهادی برای خرید یک مترمربع آپارتمان میانسال در این مناطق هم‌‌‌اکنون حول و حوش ۶۶ میلیون تومان است. قیمت‌های پیشنهادی درج شده در فایل‌‌‌های فروش آپارتمان، در واقع نشان‌دهنده برآوردی اولیه از سطح بودجه موردنیاز برای خرید مسکن در منطقه مورد نظر است.

اگر چه در اغلب موارد قیمت نهایی که در زمان خرید و فروش مسکن بین خریدار و فروشنده توافق شده و در مبایعه‌‌‌نامه‌‌‌ها درج می‌شود تا حدی از بهای پیشنهادی که در ابتدا از سوی فروشنده تعیین و به بازار اعلام می‌شود کمتر است اما مشاهده سطوح پیشنهادی قیمت‌های فروش درج‌شده در آگهی‌‌‌ها، اولین مرجع متقاضیان برای برآورد مبلغ موردنیاز برای خرید آپارتمان موردنظر در مناطق مختلف است.

مناطق ۹ تا ۱۱ شهر تهران سه منطقه مصرفی و پرتقاضا برای خریداران مسکن شهر تهران هستند که عمده متقاضیان خرید آپارتمان در این مناطق اقشار متوسط هستند؛ تحقیقات میدانی نشان می‌‌‌دهد عمده افرادی که این روزها در بازار معاملات مسکن این سه منطقه در جست و جوی خرید آپارتمان هستند، متقاضی خرید آپارتمان‌‌‌های ریزمتراژ و میان‌‌‌متراژ(عمدتا تا ۶۰ مترمربع) هستند.

برآورد اولیه براساس سطوح پیشنهادی قیمت درج‌شده در آگهی‌‌‌های ملکی در این سه منطقه نشان می‌‌‌دهد افراد برای خرید یک آپارتمان مسکونی ۶۰ مترمربعی میانسال باید به طور متوسط بودجه کل حدود ۴ میلیارد تومانی در نظر داشته باشند. البته از آنجا که این سه منطقه کانون عرضه آپارتمان‌‌‌های ریزمتراژ(۳۵ تا ۶۰ مترمربعی) است؛ متقاضیان با سطح کمتری از بودجه برآورد شده نیز می‌توانند واحدهای ریزمتراژ را خریداری کنند.

دنیای اقتصاد 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید