قانون جدید توییتر برای لینک دهی

    کد خبر :960949
قانون جدید توییتر برای لینک دهی

قانون جدید توییتر برای لینک دادن به شبکه‌های اجتماعی اعلام شد.

در این گزارش آمده است توییتر لینک‌دادن به شبکه‌های اجتماعی رقیب از جمله اینستاگرام را ممنوع کرد.

توییتر با سیاست جدیدی، می‌خواهد مانع از تبلیغ شبکه‌های اجتماعی رقیب در این پلتفرم شود. توییتر لینک‌های فیسبوک، اینستاگرام، ماستودون، Tribel ،Post ،Nost و Truth Social دونالد ترامپ را از حساب‌هایی که هدف اصلی‌شان پروموت محتوا در این پلتفرم‌ها باشد، حذف می‌کند.

طبق این سیاست جدید، کاربران نمی‌توانند در بیو (Bio) توییتر به پروفایل خود در سایر شبکه‌های اجتماعی لینک بدهند. علاوه‌بر این، امکان توییت محتوایی که کاربران را به دنبال‌کردن آن‌ها در پلتفرم‌های دیگر ترغیب می‌کند، وجود ندارد. توییتر همچنین استفاده از ابزارهای لینک‌دهی در بیو مانند Linktree و Lnk.Bio را محدود می‌کند.

توییتر گفته دیگر اجازه تبلیغ رایگان پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی خاص را نمی‌دهد. توییتر همچنین حساب‌هایی را که برای تبلیغ سایر شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده‌اند، حذف می‌کند.

کاربران توییتر حذف می شوند؟

توییتر رویکردی فعال‌تر برای شناسایی و حذف حساب‌های جعلی یا غیرفعال درپیش خواهد گرفت و این تصمیم‌گیری شامل حساب‌هایی می‌شود که به‌مدت درخورتوجهی فعالیتی نداشته‌اند یا هیچ پستی منتشر نکرده‌اند. درحال‌حاضر معیار دقیقی برای تشخیص حساب‌های غیرفعال اعلام نشده است.

به‌نوشته‌ی Gizmochina، حذف حساب‌های غیرفعال در توییتر، تأثیر زیادی روی پایگاه کاربران آن خواهد داشت، زیرا این شرکت درحال‌حاضر حدود ۳۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. هنوز مشخص نیست بسته‌شدن همه‌ی حساب‌های غیرفعال چقدر طول خواهد کشید. بسیاری از کاربران این شبکه‌ی اجتماعی حمایت خود را از این تصمیم جدید ابراز و استدلال کرده‌اند چنین اقدامی به بهبود کلی تجربه‌ی کاربری کمک خواهد کرد. بااین‌حال، برخی دیگر ابراز نگرانی کرده‌اند که این تصمیم می‌تواند منجر به ازدست دادن دسترسی بسیاری از کاربران فعال به حساب‌های آن‌ها شود.

ماسک در پاسخ به نگرانی‌های برخی کاربران درمورد حذف حساب‌های غیرفعال از توییتر اعلام کرد این شرکت اقداماتی را مدنظر قرار خواهد داد تا اطمینان حاصل شود هیچ کاربر فعالی تحت‌تأثیر غیرفعال‌سازی دسته‌جمعی قرار نگیرد. این اقدام می‌تواند شامل ارائه‌ی مهلتی به کاربران شود تا با ورود به اکانت خود از غیرفعال‌شدن آن جلوگیری کنند. به‌طور کلی این تصمیم برای غیرفعال‌سازی ۱٫۵ میلیارد حساب کاربری، اقدامی جسورانه توصیف می‌شود که به بهبود کیفیت محتوا و محاظت از کاربران دربرابر انتشار اطلاعات نادرست کمک خواهد کرد. باید دید تصمیم جدید توییتر در بلندمدت چه تأثیری روی پلتفرم اجتماعی مذکور و کاربران آن خواهد داشت.

تجارت‌نیوز

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید