قاتل فراری جنایت پارک قائم بازداشت شد

  • حوادث
  • سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ۷:۴۷
    کد خبر :997783
قاتل فراری پارک قائم

عامل جنایت پارک قائم در یافت آباد پس از فرار به لاهیجان صبح روز گذشته وقتی به خانه بازگشت دستگیر شد.

بامداد یکشنبه 31 اردیبهشت امسال بود که صدای درگیری در بوستان قائم در منطقه یافت آباد اهالی محل را به سمت محل درگیری کشاند و این در حالی بود که پسری جوان غرق خون روی زمین افتاده بود.

خیلی زود تیم‌های امدادی و پلیس در صحنه درگیری حاضر شدند و امدادگران اورژانس در صحنه جرم مرگ پسر جوان را تأیید کردند. درادامه تیمی از مأموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس محمد مهدی براعه از شعبه 3 دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیقات وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست تحقیقات پی بردند که قربانی جنایت که در پارک دستفروش بوده و جوانی شرور و از اراذل و اوباش بوده با یک دختر جوان درگیر شده که در ادامه 3 پسر جوان که یکی از آنها با شیما دوست بوده به سراغ جوان شرور رفته و در این درگیری پسر جوان به قتل می‌رسد.

کارآگاهان در این مرحله با تحقیق از شاهدان حادثه و بررسی دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی عاملان جنایت و همچنین دختر جوان شدند و مأموران برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند. نخستین روز خرداد ماه مأموران 2 پسر جوان را در مخفیگاه شان دستگیر و در ادامه دختر جوان را که شیما نام دارد در خانه شان بازداشت کردند.

این در حالی بود که عامل اصلی جنایت پا به فرار گذاشته بود. یکی از متهمان در تحقیقات پلیسی گفت: شیما بچه محلمان بود و با سگ کوچکی که داشت در پارک بود که ناگهان دیدیم مرد دستفروش با شیما شروع به جروبحث کرد و سگ شیما را زیر بغل زد و می‌گفت می خواهد صاحب سگ باشد که در این صحنه کامران که با شیما دوست بود به سراغ پسر جوان رفت و ما هم که با کامران دوست بودیم به صحنه درگیری مقتول و شیما رفتیم که ناگهان مرد دستفروش یک سیلی به صورت کامران زد و همین باعث شد تا درگیری آنها شدت بگیرد و کامران با چاقو ضربه‌ای به او زد و وقتی غرق خون روی زمین افتاد همگی از ترس پا به فرار گذاشتیم.

این در حالی بود که شیما و دیگر متهم پرونده نیز ادعا می‌کردند که قربانی جنایت قصد سرقت سگ خانگی را داشته که با او درگیر شدند و کامران در حمایت دختر مورد علاقه‌اش وارد درگیری شده و دست به چاقو شده است.

ردیابی‌های پلیسی برای دستگیری کامران ادامه داشت تا اینکه مشخص شد عامل جنایت پس از قتل به لاهیجان فرار کرده است. در حالی عامل جنایت زیر سایه پلیس قرار داشت که کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران اطلاع پیدا کردند پسر جوان به تهران بازگشته است و همین کافی بود تا صبح روز گذشته جوان 18 ساله در نزدیکی خانه شان دستگیر شود.

پسر جوان در اعترافاتش گفت: وقتی دیدم شرور 30 ساله قصد سرقت سگ خانگی شیما را دارد با او درگیر شدم و نمی‌دانم چطور دست به چاقو شدم و وقتی به خودم آمدم دیدم پسر جوان غرق خون روی زمین افتاده است.

بنا براین گزارش، عامل جنایت برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار دارد.

روزنامه ایران

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید