فیلتر فضای مجازی برداشته می شود

  • سیاسی
  • یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ ۲۲:۱۸
    کد خبر :965905
فیلتر فضای مجازی

کاهش سرعت اینترنت و افزایش فیلترینگ در روزهای اخیر باعث شده است تا مشکلات مردم برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی چندبرابر شود.به گفته یکی از نمایندگان مجلس فضای مجازی دوباره برمی‌گردد و این موضوع رابطه مستقیم با اوضاع سیاسی کشور دارد.

امروز مردم در حوزه‌های مختلف با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند که مهم‌ترین آن وضعیت اقتصادی است. دیگر مسئله‌ی پرچالش چند ماه اخیر سرعت پایین اینترنت و فیلترینگ پیام‌رسان‌ها و اما سریال تکراری برجام که در دولت سیزدهم در حاشیه و سرگردان مانده است.

علیرضا پاک فطرت عضو کمیسیون عمران در خصوص فیلترینگ، گفت: من اعتقاد دارم تا زمانیکه مجموعه کاملا آرام شود و آمریکا، بی‌بی‌سی، اینترنشنال و رسانه‌های دیگر سعودی دست از شیطنت برندارند ما باید از فضای مجازی مواظبت کنیم.

به گفته وی فضای مجازی برخواهد گشت، اما هنوز زود است و معتقدم ایران باید خودش در بحث فضای مجازی قوی‌تر عمل کند، نخبه‌های ما باید تلاش بیشتری کنند، شرکت‌های دانش بنیان وارد شوند و امیدوارم یک روزی در این زمینه خودمان حرفی برای گفتن داشته باشیم وخودکفا شویم.

در خصوص عملکرد دولت در این بخش‌ها که با معیشت مردم گره خورده، علیرضا پاک فطرت عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ارزیابی عملکرد دولت باید از سوی مردم گفته شود. ما در مجلس قانون‌گذاری می‌کنیم و نظارت بر اجرای قانون داریم؛ آیا قوانینی که تصویب کردیم اجرا شده است یا نه؟ پنجاه، پنجاه است. به نظر می‌رسد دولت باید اهتمام بیشتری در اجرای قانون بگذارد، چون ملاک باید اجرای قانون باشد.

وی یادآور شد: یکی از قوانینی که ما نوشتیم و به دولت ابلاغ کردیم، بودجه است. دولت باید در چارچوب بودجه در سال ۱۴۰۰ پیش می‌رفت، اما به نظر می‌رسد در قالب بودجه پیش نرفته است؛ خصوصا در بودجه‌های عمرانی و اجرایی که بخش اجرایی تکلیفش مشخص است و شامل حقوق و دستمزدها می شود.

اما در مورد بخش بودجه‌های عمرانی به نظر می‌رسد دولت نسبت به آن بی‌تفاوت بوده و ارقام تخصیص مربوط به آن را جا به جا کرده است که این امر مشکلاتی را در توسعه کشور و اجرای عدالت اجتماعی به وجود می‌آورد و این قابل قبول نیست.

پاک فطرت در مورد بحث‌های پرچالش چند ماه اخیر در دولت سیزدهم گفت: امروز جنگ خطرناکی علیه ما به راه افتاده است؛ آن هم به نام «جنگ تبلیغاتی»، که بسیار خطرناک‌تر از جنگ نظامی است و به همین خاطر باید مقداری دقت کنیم و فضای مجازی را در کنترل داشته باشیم وگرنه خون‌های بیشتری ریخته می‌شود و این سخت است.

تاثیر برجام در روند اقدامات دولت

نماینده مردم شیراز در پاسخ به این سوال که برجام تا چه اندازه می‌تواند در روند دولت سیزدهم تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: همه می‌دانیم که آمریکا نمی‌خواهد امتیازی به ایران دهد؛ آمریکا می‌خواهد در بحث برجام ما را زمین‌گیر کند و امتیاز بگیرد و امتیاز هم تنها انرژی هسته‌ای نیست، بلکه می‌خواهد قدرت موشکی ما را مهار کند و دانشمندان ما زیر نگین آنان باشد. خود من به عنوان نماینده مجلس این اجازه را به دولت نخواهم داد. ما با اینکه در بحث برجام چوب بسیاری خوردیم، باید به جلو پیش برویم.

وی در پایان گفت: راه حل تنها تغییر وزرا نیست، بلکه می‌تواند شامل معاونین رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم باشد. نطق‌های چندروز قبل در مجلس بسیار تندتر از زمان روحانی است؛ مجلس در بحث معیشت و رضایتمندی مردم با هیچ‌کسی نه عهد اخوت بسته و نه تعارف دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید