فواید و عوارض پیاده‌روی با شکم خالی

    کد خبر :852823
فواید و عوارض پیاده‌روی با شکم خالی

پیاده‌روی روزانه می‌تواند به سلامتی عمومی بدن کمک کند، در این گزارش به بیان فواید و عوارض پیاده‌روی با شکم خالی می‌پردازیم.

پیاده‌روی یک فعالیت بدنی بسیار مفید برای کنترل وزن، سلامت قلب و عروق و سایر بیماری‌هاست. بر اساس برخی مطالعات، ورزش صبحگاهی با معده خالی می‌تواند به سوزاندن توده چربی بیشتری در بدن کمک کند اما با وجود مزایای پیاده‌روی صبح قبل از خوردن صبحانه، این ورزش دارای خطرات احتمالی است که بر اساس گزارش «greenme» آن‌ها را در گزارش زیر مرور می‌کنیم.

فواید و عوارض پیاده‌روی با شکم خالی

کاهش وزن

کربوهیدرات‌ها فوراً به گلوکز تجزیه می‌شوند. گلوکز وارد خون می‌شود و به عنوان گلیکوژن در ماهیچه‌ها و کبد ذخیره می‌شود که منبع سریع انرژی را تأمین می‌کند، بنابراین برای فعالیت‌های بدنی با شدت بالا ضروری است.

پس از ناشتا بودن تمام شب هنگام خواب، ذخایر گلیکوژن به ویژه در کبد بسیار کم است، به همین دلیل، از آنجا که گلیکوژن کمی در دسترس است، اگر صبح با معده خالی راه بروید. بدن با سوزاندن توده چربی بیشتر به این نیاز پاسخ می‌دهد.

بسیاری از تحقیقات همچنین نشان داده‌اند که پیاده‌روی بدون ناشتا در صبح باعث افزایش چربی‌سوزی در طول و بعد از تمرین می‌شود.

استرس کمتر

پیاده‌روی صبحگاهی روحیه خوبی را در فرد ایجاد می‌کند و به طور خودکار استرس را کاهش می‌دهد. در واقع، فعالیت بدنی می‌تواند تولید اندورفین (هورمونی که باعث ایجاد رفاه روانی می‌شود) را تحریک کند و تنفس هوای تازه نیز به تحریک افکار مثبت کمک می‌کند.

کاهش خطر بیماری‌های قلبی

پیاده‌روی سریع خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد، زیرا مطالعه‌ای که توسط انجمن قلب آمریکا منتشر شد نشان داد که پیاده‌روی و دویدن، حداقل ۳۰ دقیقه در روز، برای احساس بهتر و در نتیجه کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی کافی است.

خلاقیت و بهره‌وری بیشتر

پیاده‌روی صبحگاهی در طبیعت به افزایش ۵۰ درصدی خلاقیت افراد کمک می‌کند. به گفته کارشناسان، محیط طبیعی نقش اساسی در نحوه تفکر و رفتار ما دارد، زیرا مغز را آرام می‌کند و خود را برای شروع فرایندهای تفکر خلاق جدید آماده می‌کند.

مضرات راه رفتن با شکم خالی

پیاده‌روی قبل از غذا ممکن است برای همه مناسب نباشد، زیرا پروتئین‌ها، برای تبدیل شدن به قند، توسط ماهیچه‌ها جذب می‌شوند؛ بنابراین، ممکن است فعالیت‌های روزانه را مختل کند و باعث کسلی در طول روز شود، این امر باعث ایجاد استرس در بدن می‌شود. همچنین ماهیچه‌ها و با گذشت زمان، قدرت و جِرم خود را از دست می‌دهند.

یکی دیگر از مضرات پیاده‌روی صبح با معده خالی، فشار کم است. به طور کلی، هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید، فشار خون شما کمی پایین‌تر از حد معمول است، که می‌تواند برای برخی آزاردهنده و مضر باشد؛ بنابراین، بهتر است حدود ۱۰ دقیقه پس از بیدار شدن از خواب منتظر بمانید و شاید یک فنجان قهوه بخورید که می‌تواند فشار خون را به سطح طبیعی بازگرداند.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید