جدیدترین اخبار
12 دی 1398 ساعت 14:53 سیاسی کد خبر :669172

فرمانده کل سپاه: کشور را به سمت جنگ نمی‌بریم اما از هیچ جنگی نمی‌ترسیم

موضوع فقط نفت نیست، کرخه، کارون، اروند، زهره و جراحی نیست. موضوع هویت یک ملت است. حقیقت اسلام است. ما با اسلام سربلند می‌مانیم.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما کشور را به سمت جنگ نمی‌بریم اما از هیچ جنگی نمی‌ترسیم و به آمریکا می‌گوییم در مواجه با ملت ایران با ادبیات درست سخن بگویند ما به اندازه شکستن چندین باره آنها قدرتمندیم و نگران نیستیم.

 

به گزارش تسنیم، سرلشکر حسین سلامی در همایش طلایه‌داران امنیت و خدمت اظهار داشت: استان خوزستان سمبل مقاومت قهرمانانه ملت ایران در تاریخ انقلاب اسلامی و این قبله ملت ایران است، این سرزمین که رایحه دل انگیز شهادت و استقامت که مشام مجاهدین را عطرآگین می‌کند. همه ملت ایران در خوزستان یک تولد دارند و این استان زادگاه همه ایران است، خوزستان دشمن را از سرزمین بیرون راند، تمرکز آنها را برهم زد، و ثابت کرد در عمل میشود عده کمی بر تعداد کثیری پیروز شود.

 

سردار سلامی در خطاب به اقتدار مردم خوزستان در ۸ سال دفاع مقدس ،تصریح کرد: جنگ را به دور دست فراری دادید و دشمن را وادار کردید از پناهگاه ها خارج شوند و تمام توان وارد کارزار شوند. این مشخصه ماست که همه دنیا دیده اما در مقابل دشمن در دشمنی کم نذاشته اید.

 

وی گفت: به جرم حق طلبی و استقلال خواهی از عرصه جنگ فرهنگی تا بمباران رسانه‌ای برای سست کردن اراده‌ها و سلب امید و کاشتن بذر تردید در قالب‌های ایران کم نذاشت و هر چه توانستند به جنگ ملت ایران آمدند و هنوز هستند.

 

سردار سرلشکر سلامی با اشاره به قدرت ایران در جهان افزود: قدرت ما آنقدر زیاد است که همه می‌دانند گره‌ها بدون ما باز نمی‌شود. ما را در محاصره و تحریم اقتصادی، صنعتی و علمی قرار دادند تا وابسته بمانیم تا ما را تسلیم کنند، اما این بار هم ملت ما با هدایت های الهی و وحیانی رهبر انقلاب تاکنون ایستادیم.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به دستاورد های انقلابی و ایستادگی مومنانه و آگاهانه رهبر و ملت منجر به ورود جوانان به فضای علم و فناوری اذعان داشت: ما در اوج تحریم به خودباوری رسیدیم تا استعدادها شکوفا شوند، در این دوران به هواپیماهای بدون سرنشینی دست یافتیم که می‌توانند با دقت زیاد مسافت‌های زیادی را سپری کنند و بازگردند. به موشکهای بالستیک دست یافتیم که با دقت عمل می‌کنند، وهمه نیازها را در داخل تولید می‌کنیم.

 

سردار سلامی با اشاره به تکیه اصلی و عنصر اصلی نظام مردم هستند تصریح کرد: رهبر، اسلام، و مردم سه عنصر اصلی قدرت ایران هستند، و دشمنان بنا داشتند با بنزین به ایران ضربه بزنند اما حال خودمان صادرکننده بنزین هستیم و اینکه استراتژی های دشمن را شکست دادیم. این واقعیت در کشور آشکار است. حالا می‌خواهند با فقر به ملت ایران ضربه بزنند اما ان‌شاءالله از پی این دسیسه آنها برخواهیم آمد.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: ایران در مسیر خوبی است شاهد قدرت ما این است که آمریکا هرکجا ناکام شود ایران را مقصر می‌داند و ما در امور داخلی کشورها دخالت نداریم ، این موج نفرت علیه آمریکا در همه جهان فراگیر است. ما کشور را به سمت جنگ نمی‌بریم اما از هیچ جنگی نمی‌ترسیم و به آمریکا میگوییم در مواجه با ملت ایران با ادبیات درست سخن بگویند ما به اندازه شکستن چندین باره آنها قدرتمندیم و نگران نیستیم.

 

سلامی با بیان اینکه امروز خوزستان همه ایران است و در سیل و معضلات پیش آمده قلب ایران بود افزود: دنیا جنگ هشت ساله ما را دیده است در حالی که آغاز قدرت گیری ما بود را دیده است، اما اکنون در اوج قدرت هستیم.

 

توصیه مقام معظم رهبری درباره کوت‌عبدالله

 

سردار سرلشکر حسین سلامی در آیین آغاز احداث تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه اهواز که امروز (۱۲ دی‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان قلب ایران است. مردم ایران برای خوزستان یک تقدس، حرمت و جایگاه برجسته و ممتازی قائل هستند. هنوز استخوان‌های بسیاری از جوان‌های این مرز و بوم زیر خاک‌های خوزستان مخفی است. اینجا به معنای واقعی، کربلای ایران است.

 

وی افزود: برای مثال، سپاه یک بار به طور کامل در این سرزمین شهید شده است تا این سرزمین و مردمان باشرف، کریم، مقاوم و عزیز خوزستان با همان کرامت و شرافتی که شایسته آن هستند، سربلند مثل نخل‌های بلندقامت آن بمانند.

 

فرمانده سپاه پاسداران گفت: تصویر ما از خوزستان، نگین زیبا و سرسبز حلقه انگشتری ایران بزرگ است. اینجا سرزمین ایستادگی است. مردم این استان در مقابل جنگ‌های بزرگ ایستادگی کردند. اینجا سند زنده غیرت ملت ایران است و در نقطه مقابل، نقطه تلاقی همه کینه، توطئه و آرزوهای شوم دشمنان ما است.

 

سردار سلامی عنوان کرد: معمولا خوزستان دروازه مخاطرات است و دشمنان ما به ویژه برای این سرزمین، همیشه خواب‌های آشفته می‌بینند. دیدیم زمانی که حادثه‌ای در خوزستان رخ می‌دهد، همه مردم ایران، خوزستانی می‌شوند. ایران همه خوزستان می‌شوند و خوزستان همه ایران.

 

وی تصریح کرد: موضوع فقط نفت نیست، کرخه، کارون، اروند، زهره و جراحی نیست. موضوع هویت یک ملت است. حقیقت اسلام است. ما با اسلام سربلند می‌مانیم.

 

فرمانده سپاه پاسداران عنوان کرد: جغرافیا ما را از هم جدا نمی‌کند. من دغدغه‌های مقام معظم رهبری را راجع به نقطه نقطه این سرزمین از نزدیک و بی‌واسطه شنیده‌ام. مقام معظم رهبری به من راجع به کوت عبدالله سفارش کردند. اکنون که اینجا حضور دارم، به اذن ایشان آمده‌ام.

 

سلامی خاطرنشان کرد: دغدغه رهبری، عزت ملت ما و آرامش و آسایش این ملت است. مشاهده کردیم دیروز ایشان چگونه در مقابل دشمنانش برافروخته شدند و در مقابل دشمن که با کلمات ما را تهدید کرده بود، یک قیام بزرگ در اندیشه‌های ایشان تجلی یافت.

 

وی بیان کرد: البته امروز دشمن تنها به کلمات تبدیل شده است. جنگ اصوات است. دشمن فقط صوت شده است. حرف می‌زند اما نمی‌تواند عمل کند.

 

فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: بنابراین ما باید همه بضاعت‌مان را به کار بگیریم تا سرزمینی که جنگ بزرگ را تجربه کرد و با وجود آتش‌های سنگین، خود را حفظ کرد و مردم آن ایستادگی کردند، آباد شود. این آرمان و آرزوی ما و در عمل، هدف ما است. روش کار ما این است که برای اهداف‌مان عملیات طراحی کنیم.

 

سردار سلامی بیان کرد: هدف، تنها نقطه آرمانی در ذهن ما نیست. بلکه مسیر عملی است برای تحقق اهداف‌مان که این کار را انجام خواهیم داد و در این میدان که میدان جهاد ما است، کار می‌کنیم.

 

وی بیان کرد: جنگ امروز اقتصادی است و بخش مهمی از آن مربوط به همین سرزمین است. دشمن در جنگ اقتصادی ناکام است و به همین دلیل به میدان عملیات روانی هجوم آورده است تا مردم را آشفته و مأیوس کند. نمی‌تواند، اما تلاش می‌کند و ما در نقطه مقابل این جنگ ایستاده‌ایم.

 

فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: از جنگ روانی عبور می‌کنیم. ارمغان دشمن را در عراق، سوریه، یمن و افغانستان دیده‌ایم و می‌دانیم دشمن با کلمات شیک صحبت می‌کند اما جز آتش، آوارگی، بی‌حرمتی روانی و فقر ملت‌های مسلمان چیز دیگری را دنبال نمی‌کند. مردم ما این حقیقت را می‌دانند؛ می‌دانند هرگز دشمن نسخه سعادت ما را نمی‌پیچد.

 

سلامی افزود: ما به عباراتی معتقدیم؛ می‌دانیم سعادت ما در گرو اعتقاد ما، اسلام ما و تبعیت از رهبری و ولایت است. هرچه دشمن بر طبل رسانه و عملیات روانی می‌کوبد، نمی‌تواند کاری کند.

 

وی تصریح کرد: مردم ایران بیش از هر نقطه‌ای از جهان دشمن را می‌شناسند و هرگز اسیر خواهش‌ها، فریب‌ها یا گمراه‌سازی‌ها نمی‌شوند.

 

فرمانده سپاه پاسداران گفت: ما در نقطه مقابل این جنگ اقتصادی که زندگی، عزت و آبروی مردم ما را نشانه گرفته است، می‌ایستیم بنابراین همه ما در این زمینه مسئولیم. ما بسیار قدرتمندیم. ظرفیت‌های تمام نشدنی‌ای داریم. تکیه‌گاه ما از دشمن هم برداشته شده است و به هیچ کس دیگر وابسته نیستیم. کافی است اراده کنیم و این توان‌ها را به صحنه بیاوریم و شبانه‌روز کار کنیم. چرا نباید ۲۴ ساعته کار کنیم؟

 

سردار سلامی افزود: ما یک خانواده هستیم و باید سختی‌ها و شادی‌هایمان را با هم تقسیم کنیم. مردم به ما دل بسته‌اند و امیدوارند. مگر کس دیگری واسطه خیر برای کاهش مشکلات مردم است؟ غیر از ما کس دیگری نیست. دیگران اگر بیایند، برای آتش زدن، آشوب، تخریب، آواره کردن، فقر و عقب‌ماندگی است، در حالی که ما هر روز در حال پیشرفت هستیم و هر روز چیز جدیدی می‌سازیم.

 

وی گفت: چند دهه قبل، زمانی که تلویزیون گزارش پیشرفت علمی و فنی را اعلام می‌کرد، همه خارج از مرزها بود اما حالا دیگر بیشتر پیشرفت‌ها ایرانی است. اخبار ما ایرانی شده است. در تحریم هستیم، اما هر روز از چند دستاورد رونمایی می‌کنیم.

 

فرمانده سپاه پاسداران بیان کرد: ما امیدبخش ملت و مسلمانان و دشمن ناامیدکن هستیم. ما باید جبهه سازندگی و رفع محرومیت و فقر را تشکیل دهیم و همه با هم به جنگ این پدیده برویم و آن را از بین ببریم.

 

سلامی بیان کرد: روز گذشته در ماهشهر تصمیماتی در حد امکانات گرفتیم و امروز نیز در مناطق حاشیه‌ای اهواز این کار را خواهیم کرد و ادامه خواهیم داد اما در این زمینه همه را به یاری می‌طلبیم. باید همه توان برای رفع مشکلات مردم به کار گرفته شود.

Ad

روی خط خبر

 • واکسن کرونا در عراق رایگان شد
 • کنایه هاشمی‌طبا به قالیباف و مصوبه مجلس: کشور را گاز انبری محاصره کردند
 • اظهارنظر بایدن درباره ترور دانشمند هسته‌ای ایران
 • قیمت جهانی طلا و نفت
 • کنایه تند مهاجری به قالیباف؛ مجلس دناپلاس دروغ را حلال کرده است؟
 • زنگنه: اوپک‌ پلاس تصمیم عاقلانه‌ای گرفت
 • بیماران قلبی و ریوی پایتخت در خانه بمانند
 • توده‌های ملخ صحرایی وارد استان بوشهر شد
 • پلدختر دوباره در محاصره سیل
 • امارات رسما مراحل صدور ویزا برای صهیونیست‌ها را آغاز کرد
 • گزافه‌گویی وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در مورد ترور دانشمند ایرانی
 • جزئیات پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا
 • آبه شینزو محاکمه می‌شود
 • آخرین وضعیت فعالیت آموزشگاه‌های رانندگی در شهرهای قرمز و نارنجی
 • ساعت کار بانک‌های خصوصی از ۱۵ آذرماه اعلام شد
 • فیلم‌های برتر سال ۲۰۲۰ به انتخاب «کایه دوسینما»
 • اکران فیلمی با بازی رویا نونهالی به مناسبت روز جهانی معلولان
 • وضعیت حضور کارکنان در ادارات منطبق با وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شهرها تشریح شد
 • اوباما، بوش و کلینتون داوطلبانه مقابل دوربین‌ها واکسن کرونا می‌زنند
 • سیر نزولی کرونا در تهران / اغلب بیماران بستری بدحال هستند
 • رئیس جمهوری اسبق فرانسه بر اثر کرونا درگذشت
 • واردات خودرو از سال ۱۴۰۰ آزاد می‌شود؟
 • خبر خوش به سربازان ؛ حقوق سربازان ۳ برابر می‌شود
 • جدیدترین قیمت گوشی موبایل در ۱۳ آذر
 • قیمت جدید انواع طلا و سکه ; پنجشنبه 13 آذر 99
 • ماموریت ویژه داماد ترامپ برای محروم کردن ایران از درآمد 100 میلیون دلاری
 • بهای نفت و طلا در بازارهای جهانی
 • مسافران شمال برای اقامت در سفر چه گزینه‌هایی دارند؟
 • ترامپ پیش از ترک قدرت فرمان عفو تعدادی از محکومان را صادر می‌کند
 • سریع ترین روش برای از بین بردن جای جوش