فرانسه به ۳۸ میلیون شهروند یارانه ۱۰۰ یورویی می‌دهد

  • سیاسی
  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۶:۲۰
    کد خبر :855371
فرانسه به ۳۸ میلیون شهروند یارانه ۱۰۰ یورویی می‌دهد

دولت فرانسه به میلیون‌ها شهروند این کشور با درآمد ماهانه ۲۰۰۰ یورو یا کمتر ۱۰۰ یورو یارانه می‌دهد تا به تامین هزینه‌های افزایش سوخت و حامل‌های انرژی کمک کند.

یارانه تورمی ۱۰۰ یورویی به ۳۸ میلیون شهروند فرانسه تعلق می‌گیرد، حتی آنها که خودرو ندارند یا از دوچرخه استفاده می‌کنند. نخستین دور پرداخت یارانه هم اواخر ماه دسامبر (حدود دو ماه دیگر) به حساب فعالان حوزه کسب و کار واریز می‌شود و دانشجویان، شاغلان بخش خدمات و مستمری‌بگیران یارانه ۱۰۰ یورویی را اوایل ۲۰۲۲ دریافت می‌کنند.

یارانه شهروندانی که کمتر از ۲۰۰۰ یورو در ماه درآمد دارند معاف از مالیات خواهد بود و هر ماه حدود ۳.۸ میلیارد یورو هزینه روی دست دولت فرانسه می‌گذارد. هر چند به گفته نخست‌وزیر فرانسه، این هزینه بسیار کمتر از کاهش عوارض سوخت است. در فاصله حدود شش ماه تا انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، امانوئل مکرون نگران است افزایش هزینه سوخت و حامل‌های انرژی به موجی تازه از اعتراض شهروندان دامن بزند.

به گزارش همشهری آنلاین، ۱۳ میلیون شهروند مستمری‌بگیر و حدود دوسوم دانشجویان فرانسوی مشمول دریافت یارانه ۱۰۰ یورویی می‌شوند و از آنجا که میانگین درآمد ماهانه در فرانسه کمتر از ۲۰۰۰ یورو است، نیمی از کارگران هم می‌توانند از یارانه ۱۰۰ یورویی برای تامین هزینه سوخت و گاز خانگی بهره ببرند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید