علیرضا قربانی اجازه ورود به آمریکا را نیافت

    کد خبر :898591
خواننده سرشناس ایرانی که قرار بود در برنامه نوروزی در آمریکا آواز بخواند، اجازه ورود به آمریکا را به دست نیاورد.

علیرضا قربانی خواننده ایرانی که قرار بود شنبه در جشن نوروزی «سمفونی پاسیفیک» در کاستا مسا برنامه اجرا کند، از آمریکا اخراج شد.

قربانی در فرودگاه تورنتو بازداشت شد و اجازه ورود به آمریکا را به دست نیاورد.

برنامه جشن نوروزی که همه بلیت‌هایش فروخته شده و هر سال به مناسبت نوروز در مرکز هنرهای کاستا مسا برگزار می‌شود شنبه با حضور برخی از چهره‌های مشهور موسیقی برپا شد اما این خواننده مشهور که نامش در فهرست اجراکنندگان بود در آن حضور نیافت.

به گفته برگزار کنندگان برنامه، قربانی که مقیم کاناداست، روز جمعه در حالی که قصد پرواز به آمریکا را داشت، توسط ماموران در فرودگاه تورنتو بازداشت و بازجویی شد و در نهایت اجازه ورود به خاک آمریکا را به دست نیاورد.

به گفته علیرضا اردکانی مدیر اجرایی بنیاد غیرانتفاعی فرهنگ در منطقه لس‌آنجلس که با این برنامه همکاری داشت وی سوار هواپیما هم شد و روی صندلی خود هم نشست اما چند مامور اداره مهاجرت سوار هواپیما شدند و او را بیرون آوردند.

اردکانی گفت نزدیک به ۴ ساعت از قربانی بازجویی کردند و در نهایت به وی گفتند روادیدش لغو می‌شود و دیگر اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارد.

وی افزود پیش از این یک پیامکی مبنی بر اینکه این خواننده اجازه ورود ندارد دریافت کرده بود، اما تصور کرده بود این پیامک واقعی نیست. وی افزود بازداشت موقت قربانی ۴۹ ساله و محرومیت وی از ورود به آمریکا احتمالاً به دلیل خدمت سربازی وی در سپاه پاسداران در چند دهه پیش است.

سپاه پاسداران سال ۲۰۱۹ توسط دولت ترامپ در فهرست سازمان‌های تروریستی جای گرفته است. این امر موجب شده تا بسیاری از ایرانیانی که قصد سفر یا دریافت گرین کارت از آمریکا دارند و حتی بستگان درجه یک آنها قبلاً در آمریکا زندگی می‌کردند، با این مشکل روبه‌رو شوند.

به گزارش مهر، جشن نوروزی شنبه گذشته با حضور ۱۸۰۰ نفر برگزار شد ولس آنجلس تایمز این خبر را دیروز منتشر کرد. خود قربانی در این باره اظهار نظری نکرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید