علائم سویه نوترکیب XE در کودکان

    کد خبر :904265
علائم سویه نوترکیب XE در کودکان

کارشناسان بر این باورند که والدین نباید نگران باشند؛ زیرا علائم سویه نوترکیب XE در کودکان اغلب خفیف است و با درمان به موقع بهبود پیدا می کنند. فرد باید مراقب علائم آنفلوانزا یا دستگاه گوارش مانند اسهال، استفراغ یا درد معده باشد.

پزشکان هندی می گوید در دو هفته گذشته تعداد کودکان مبتلا به علائم آنفلوانزا افزایش یافته است. با این وجود، والدین نباید پس از بازگشایی مدارس از شناسایی کودکان مبتلا به کووید ۱۹ وحشت کنند؛ زیرا این علائم خفیف هستند و کودکان با درمان به موقع بهبود پیدا می کنند.

گفته می‌شود که XE نسبت به سویه‌های قبلی کووید ۱۹ از قدرت سرایت بالاتری برخوردار است و افراد واکسینه نشده که بیشتر کودک هستند باید تمام اقدامات لازم را برای مصون ماندن در برابر عفونت انجام دهند. علائم این سویه در کودکان به طور کلی خفیف است و شامل علائم دستگاه تنفسی فوقانی مانند تب، آبریزش بینی، گلو درد، بدن درد و سرفه خشک است.

بنابر اعلام پزشکان هندی، در کودکانی که به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، علائم عفونت دستگاه تنفسی فوقانی ظاهر شده و در برخی از کودکان استفراغ یا اسهال دیده شده است.

سیستم ایمنی کودک را با واکسیناسیون تقویت کنید

متخصصان می‌گویند پیروی از یک سبک زندگی سالم، مصرف مواد غذایی سالم و خواب کافی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند به جلوگیری از شیوع بیماری کمک کند. کودکانی که واجد شرایط واکسیناسیون هستند باید در اسرع وقت واکسینه شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید