عامل نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در فضای مجازی دستگیر شد

    کد خبر :934108

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در فضای مجازی می‌کرد خبر داد.علی‌اکبر عیسی آبادی بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته کارشناسان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان ساوه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صفحه‌ای در اینستاگرام که در آن اقدام به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات صورت می‌گرفت شناسایی و پیگیری موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی لازم توسط کارشناسان پلیس، هویت متهم سایبری شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی احضار شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه ادامه داد: پس از حضور متهم در پلیس اطلاعات، طی تحقیقات مقدماتی، در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه بود که در مواجهه با مستندات به نشر اکاذیب و توهین به مقدسات در شبکه‌های اجتماعی اعتراف کرد.

عیسی آبادی با اشاره به ماده ۶۹۸ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی بیان داشت: برابر قانون هر کس به قصد ضرر زدن به دیگران یا تشویش اذهان عمومی اقدام به بیان اکاذیب کند مجرم محسوب می‌شود و مجازات متناسب برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه کاربران اینترنتی می‌بایست نسبت به قوانین فعالیت در فضای مجازی، آگاهی داشته باشند، از مردم خواست: در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی WWW.CYBERPOLICE.IR گزارش کنند.

رکنا/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید