ظریف، صالحی، عراقچی و روانچی «راز سر به مهر» را نوشتند

    کد خبر :833235
ظریف، صالحی، عراقچی و روانچی «راز سر به مهر» را نوشتند

مجموعه ۶جلدی کتاب «راز سر به مهر» نوشته محمدجواد ظریف ،علی‌اکبر صالحی، سیدعباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی منتشر شد.

در مقدمه معرفی این کتاب که توسط انتشارات موسسه اطلاعات منتشر شده ، آمده است : مجموعه «راز سر به مهر » گزارشی توصیفی و مستند درباره روند یکی از مهم‌ترین پرونده های تاریخ ایران است که می کوشد قرائت ایرانی از برهه‌ای مهم در سرنوشت معاصر را به تصویر بکشد . انگیزه تدوین این مجموعه حاصل ارزیابی روایت‌ها و گزارش هایی بود که طرف‌های مقابل« بیشتر آمریکایی ها» به نشر و ترویج آن طی دو دهه اخیر مبادرت کردند ، آنها تلاش داشتند اذهان را بسازند و تاریخ را آنگونه که خود می‌خواهند گزارش کنند.

گردآوری این کتاب توسط سید علی موجانی انجام شده است .

عناوین شش کتاب مجموعه راز سر به مهر که گزارشی ایرانی از روند مذاکرات هسته ای و برجام است به ترتیب عبارتند از کتاب اول « توافق موقت ژنو»، کتاب دوم« از توافق موقت تا اتاق نگارش» کتاب سوم« جدال بر سر متن »کتاب چهارم« فصل سرد و سخت مذاکرات »کتاب پنجم «تولد برجام» و در آخر کتاب پنجم به اضافه یک «پیوست ها» است .

ظریف روز یکشنبه نیز در آخرین جلسه هیات دولت دوازدهم در جمع خبرنگاران نیز گفته بود: انشاءالله تا آخر هفته موسسه اطلاعات تاریخچه برجام را در شش جلد منتشر خواهد کرد و آن وقت مردم خواهند دید که خدمتگزاران و فداییان‌شان در برجام چه کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود خبر از انتشار مجموعه کتاب« راز سر به مهر » داد .

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در این ارتباط نوشت : «سلام دوستان راز سر به مهر توسط موسسه اطلاعات منتشر شد . در بیش از سه هزار صفحه در ۶ جلد روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده ایم . همراه با برخی از متون و اسناد مذاکراتی»

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید