طوفان شن با سرعت ۱۰۴ کیلومتر سیستان را درنوردید

    کد خبر :855274
طوفان شن با سرعت ۱۰۴ کیلومتر سیستان را درنوردید

محسن حیدری در زاهدان اظهار داشت: وزش باد شدید و گرد و خاک که از عصر روز گذشته در شمال استان شروع شد امروز به طوفان گردوخاک و شن تبدیل شد و شعاع دید افقی در دو شهر را به زیر 1000 متر کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که انتظار می‌رفت از بعد از ظهر پنجشنبه وزش باد شدید شمالی در شمال استان آغاز شد و پنج شهرستان را فرا گرفت که امروز این باد شدید و گردوخاک در شهرستان‌های زابل و زهک به طوفان شن تبدیل شد.

وی افزود: تاکنون بیشینه سرعت طوفان در زابل به 104 کیلومتر بر ساعت و در زهک به 86 کیلومتر بر ساعت رسیده است. طوفان شن سبب شد تا صبح امروز کمینه دید افقی در فرودگاه زابل به 700 متر و در هواشناسی زهک به 800 متر کاهش یابد.

حیدری گفت: بر اساس گزارش‌های محلی این شرایط در برخی محورهای مواصلاتی نظیر زاهدان- زابل شدیدتر نیز بوده به طوری که تردد در این محور به کندی و با اختلال همراه شده است.

وی افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش بادهای شمالی تا شنبه در شمال استان ادامه دارد که تا اواخر وقت جمعه شدت باد و گرد و خاک بیشتر است.

به گزارش تسنیم،مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: وزش این باد شمالی موجب کاهش 10 تا 12 درجه‌ای دمای هوا در نیمه شمالی می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید