صدور ۵ میلیون کارت هوشمند ملی با بدنه تولید داخل

    کد خبر :855364
صدور ۵ میلیون کارت هوشمند ملی با بدنه تولید داخل

سیف الله ابوترابی در مصاحبه تلفنی با صدا و سیما با بیان اینکه وظیفه سازمان ثبت کشور، ثبت وقایع چهارگانه ولادت، وفات، ازدواج و طلاق است، گفت: این سازمان در کنار این وظایف، سایر خدمات از جمله صدور کارت هوشمند و تغییر نشانی را انجام می‌دهد.

وی درباره کارت هوشمند اضافه کرد: برابر قانون متولی تأمین بدنه کارت هوشمند ملی، چاپخانه دولتی است و تراشه کارت اساساً وارداتی است و در کشور هنوز فناوری آن موجود نیست.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: چاپخانه دولتی مواد اولیه را وارد و مراحل فنی را طی کرده و به مرحله تولید رسیده و سازمان ثبت احوال حدود پنج میلیون کارت هوشمند تولید داخل را صادر کرده است.

ابوترابی تصریح کرد: برابر ماده ۴۶ قانون محاسبات عمومی کشور، متولی تأمین بدنه کارت، چاپخانه کارت است و تراشه این کارت‌ها نیز در دنیا توسط چهار یا پنج کشور تولید می‌شود. البته شرکت‌های دانش بنیان ایرانی از طریق معاونت رئیس جمهور پیگیر هستند تا بتوانند این تراشه را در داخل تولید کنند.

وی از اقدامات سازمان ثبت احوال برای صدور کارت هوشمند گفت: ظرفیت سازی جهت تولید دو میلیون و ۵۰۰ هزار کارت صورت گرفته است و دستگاه‌هایی را در این راستا وارد و نصب کرده ایم.

تامین به موقع کارت هوشمند ملی امری ضروری است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور هم تامین به موقع کارت ملی شهروندان عزیز کشورمان را امری ضروری خواند و گفت: در این بستر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مناسبی در کشور به خصوص در مجموعه وزارت دفاع وجود دارد که امید است با هم افزایی ظرفیت‌های داخلی سالانه به رقم تولید سه میلیون کارت ملی در کشور برسیم.

ابوطالب شفقت در نشست عملیاتی سازی تولید کارت ملی هوشمند در داخل کشور که هفته گذشته با حضور همه دست اندرکاران این امر برگزار شد، افزود: وزارت دفاع با توجه به ظرفیت‌های بومی، صنعتی و علمی توانایی بالایی در تامین به موقع کارت ملی مورد نیاز دارد و در این عرصه ورود تمامی نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان دارای ظرفیت، ضروری است.

از جمعیت ۶۴.۵ میلیون نفری واجد شرایط بیش از ۶۱ میلیون نفر مدارک خود را تکمیل کرده اند و برای حدود ۵۲ میلیون نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید