قیمت سه خودروی مونتاژی اعلام شد/ احتمال خداحافظی با برخی مدل های مدیران خودرو

    کد خبر :1029744
شورای رقابت خودروی مونتاژی

شورای رقابت قیمت سه محصول جدید شرکت مدیران خودرو را تعیین کرد. براساس اعلام این شورا خودروسازی مدیران می تواند آریزو 5 IE FL را با قیمت حدود 950 میلیون تومان به متقاضیان عرضه کند. تیگو 8 پرومکس IE نیز از سوی اعضای شورای رقابت حدود دو میلیارد و 290 میلیون تومان قیمت خورده است. تیگو 8 پرومکس e نیز که نخستین خودروی تمام برقی مدیران خودرویی ها محسوب می شود با قیمتی حول و حوش دو میلیارد و 500 میلیون تومان در کارخانه دسترس متقاضیان قرار دارد.

البته این قیمت ها، قیمت پایه محسوب می شود و برای تعیین قیمت نهایی مصرف کننده نیز است که حدود 13.5 درصد باید به قیمت های یاد شده اضافه کرد.

نام محصول قیمت فروس محاسباتی درب کارخانه (ریال)
Arrizo5 IE fl 9.481.448.488
TIGGO8 promax IE 22.896.771.600
TIGGO8 promax e+ 25.191.196.674

قیمت گذاری این خودروها به آن معناست که مدیران خودرویی ها به احتمال زیاد با برخی محصولات هم رده این خودروها که در حال حاضر در سبد محصولاتی شان قرار دارد، خداحافظی می کنند.

خودروهایی مانند چری آریزو 5T IE، چری آریزو 5T IE اسپرت، فونیکس تیگو 8 پرومکس پریمیوم و فونیکس تیگو 8 پرو اکسلنت کاندیدای خداحافظی با خطوط تولید مدیران خودرو هستند.

پیش بینی می شود افزایش سود بازرگانی برای قطعات منفصله خودروهای سواری سبد می شود که خودروسازان خصوصی به تغییر سبد محصولاتی خود اقدام کنند تا بتوانند با کسب قیمت های جدید از سوی سیاست گذار به نوعی به جنگ رشد سود بازرگانی قطعات منفصله برای تولید خودروی سواری بروند.

اعلام قیمت های جدید از طرف دیگر می تواند به عنوان سیگنال جدید به بازار خودرو تعبیر شود و قیمت بازاری خودروهای هم رده را افزایش دهد.

البته مدیران خودرو مشخص نکرده این خودروها قرار است چه زمانی به بازار وارد شوند.

تسنیم

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. حسینی گفت:

    بنام خدا
    باسلام
    باتوجه به قیمت جهانی ( یا CKD) و مالیات گمرکی، و ۲۰-۲۵% سود ، آیا به نظر شما قیمت اعلامی توسط شورای رقابت صحیح، حلال و بر اساس عرف است؟، آیا نباید در این رابطه سازمانهایی مانند مجلس و تعزیرات حکومتی و دادستان کل کشور و … مداخله نمایند؟ و یا اینکه همچنان مردم ایران باید تاوان رانت و مافیای خودرو را تحمل و تعظیم نمایند؟

دیدگاهتان را بنویسید