شمارش معکوس ناسا برای فرود انسان در ماه

    کد خبر :898984
شمارش معکوس ناسا برای فرود انسان در ماه

ناسا آزمایش مهم و حیاتی تست موشک غول‌پیکر سیستم پرتاب فضایی (SLS) خود را به صورت شبیه‌سازی شده آغاز کرد زیرا آژانس (ناسا) برای ارسال دوباره انسان‌ها به ماه آماده می‌شود.

این آزمایش که به عنوان “تمرین لباس مرطوب” شناخته می‌شود، آخرین آزمایش مهم قبل از ماموریت Artemis-1 در تابستان امسال است. ناسا در وبلاگ Artemis خود در ساعت 5:00 بعد‌از‌ظهر به وقت شرقی (2100 GMT) گفت: شمارش معکوس اکنون در حال انجام است.

جمع‌آوری داده‌های این آزمایش که در اواسط بعدازظهر یکشنبه به پایان می‌رسد، برای نهایی کردن تاریخ پرتاب Artemis-1 استفاده خواهد شد. این “تمرین لباس مرطوب” نامیده می‌شود زیرا هیدروژن مایع فوق خنک و اکسیژن مایع از سیستم‌های زمینی به SLS بارگذاری می‌شود، درست همانطور که در پرتاب واقعی انجام می‌شود.

این موشک 98 متری که انتظار می‌رفت در زمان عملیاتی شدن، قوی‌ترین موشک تاریخ باشد، حدود دو هفته پیش برای پرتاب در مجتمع 39B در مرکز فضایی کندی در فلوریدا آماده شده بود.

به گزارش تسنیم؛ قرار دادن موشک سامانه پرتاب فضایی (SLS) و فضاپیمای “اوریون” روی سکوی پرتاب، گامی حیاتی به سوی پرتاب ماموریت بدون سرنشین “آرتمیس 1” است. همانطور که از نام این ماموریت پیداست، “آرتمیس 1” نخستین ماموریت در برنامه “آرتمیس” ناسا است که هدف آن فرود انسان روی ماه برای نخستین بار از زمان ماموریت‌های “آپولو” است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید