سپاه نفتکش خارجی را در خلیج فارس توقیف کرد

  • سیاسی
  • دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ ۱۴:۰۵
    کد خبر :950404
سپاه نفتکش خارجی را در خلیج فارس توقیف کرد

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران از کشف و ضبط بیش از ۱۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس توسط رزمندگان نیروی دریایی سپاه خبر داد.

سردار عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: کشف و توقیف شناور حامل قاچاق سوخت در این مرحله با رصد و اشراف اطلاعاتی هوشمندانه توسط رزمندگان منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران در موقعیت آبراه تنگه هرمز از یک نفتکش متعلق به یک کشور خارجی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه نفتکش مذکور با هماهنگی مقام قضایی توقیف شده است، گفت: در این رابطه ۲۱ نفر خدمه نفتکش متخلف دستگیر و به مقام قضایی ارجاع شدند.

فرمانده منطقه یکم نیرودریایی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه این نفتکش، سر شبکه یک باند قاچاق سازمان یافته است که سوخت را از شناورهای سبک دریافت می‌کرد گفت: این نفتکش متخلف تحت نظر رصد اطلاعاتی هوشمندانه قرار داشت و بعد از تحویل کامل سوخت قاچاق از شناورها، توسط دلاوران از جان گذشته منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف گردید و حجم سوخت قاچاق در این نفتکش معادل حدود ۱۱۰ شناور سبک و پنج هزار و ۵۰۰ وانت نیسان تخمین زده می‌شود.

سردار غلامشاهی تصریح کرد: با توجه به تأکید سردار تنگسیری فرمانده محترم نیروی دریایی سپاه مبنی بر برخورد جدی و قاطع نیروی دریایی سپاه با قاچاق سازمان یافته و مخرب اقتصاد کشور، همه ما برای اجرای کامل این مأموریت آماده‌ایم.

ایسنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید