اخبار ضد و نقیض از سوء قصد به جان پوتین+ توضیحات کرملین

    کد خبر :940425
ترور پوتین-انفجار

برخی گزارش‌ها از عملیات ترور ناموفق علیه رئیس جمهور روسیه خبر داده اند.کانال تلگرامی سی وی آر که مواضعی ضد دولت روسیه و رئیس جمهور این کشور را اتخاذ می‌کند، در گزارشی ادعا کرد که بمب گذاری علیه رئیس جمهور روسیه انجام شده، هرچند این عملیات ناموفق بوده است.

به نوشته مهر، برخی گزارش‌های تائید نشده از عملیات ترور ناموفق علیه رئیس جمهور روسیه خبر داده اند. بر اساس آنچه «دیلی استار» گزارش می‌دهد، برخی از محافظان پوتین پس از این رویداد ناپدید شده اند و این مسئله ظن قوی را در مورد احتمال ترور خودرویی که رئیس جمهور روسیه در آن سفر کرده، ایجاد می‌کند.

منابع تأیید نشده خاطرنشان کردند که انفجاری قوی از پشت لیموزینی که پوتین در آن حرکت می‌کرد رخ داده است و گمان می‌رود این یک حمله با بمب بوده است. همین منابع تاکید می‌کنند که بلافاصله پس از این اتفاق برخی از محافظان پوتین برکنار و بازداشت شدند.

در همین حال، طبق گزارش کانال تلگرامی اس وی آر؛ ولادیمیر سولوویوف، رئیس تبلیغات پوتین، با بریدگی‌ها و کبودی‌های عجیب در صورتش در برنامه تلویزیونی خود ظاهر شد، هرچند او از توضیح درباره بریدگی‌ها و کبودی‌های صورتش خودداری کرد.هنوز کرملین به این موضوع و خبرهای پیرامون این ماجرا واکنشی نشان نداده است.

واکنش روسیه به خبر ترور پوتین

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه گزارش نشریه انگلیسی در مورد سوء قصد به رئیس جمهور این کشور را تکذیب کرد.

پسکوف به روسیاالیوم گفت: آنچه روزنامه انگلیسی سان در مورد سوء قصد به جان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در روز چهارشنبه در مسکو منتشر کرد، نادرست است.

نشریه سان مدعی شده بود که پوتین تاکنون شش بار از ترور جان سالم به در برده است و در اخرین سوء قصد نیز چرخ سمت لیموزین وی مورد اصابت بمب قرار گرفته و دود سیاهی از محل عبور تیم پوتین بلند شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید