سفیر انگلیس بر خلاف عرف بین الملل عمل کرد

  • سیاسی
  • دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ۹:۳۱
    کد خبر :673231

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سفیر انگلیس با حضور در تجمع غیرقانونی بر خلاف قوانین و عرف بین الملل رفتار کرده است، خواستار اخراج وی از ایران شد.

ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با مهر، در خصوص حضور سفیر انگلستان در تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر، گفت: این موضوع باید از سه منظر مورد توجه قرار گیرد، اول اینکه رفت و آمد سفرا باید تحت نظارت باشد و اگر بخواهند از سفارتخانه خارج شوند باید به نیروهای امنیتی اطلاع دهند تا نسبت به تأمین امنیت آنها اقدام شود.

وی افزود: سفیر انگلستان در تجمع کوچکی حضور داشت که سر ناسازگاری با جمهوری اسلامی دارد، او از این تجمع عکس گرفته و اقدام به ساماندهی تجمع کنندگان کرده بود که این برخلاف عرف و قوانین بین المللی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: به نظر می‌رسد کفگیر سفارت انگلیس به ته دیگ خورده و پیاده نظامی برای ساماندهی اینگونه اقدامات در اختیار ندارد و مجبور هستند خودشان وارد عمل شوند.

حسن بیگی حضور مخفیانه سفیر انگلستان در تجمع تهران را برخلاف قوانین بین المللی خواند و گفت: این اقدام سفیر انگلستان برخلاف عرف اطلاعاتی و امنیتی انجام شده است.

وی اظهار داشت: نیروهای امنیتی باید طبق منشور سازمان ملل سفیر انگلستان را تحویل وزارت امور خارجه قرار می‌دادند که این کار را انجام دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: وزارت امور خارجه باید سفیر انگلستان را اخراج کند وگرنه سفرای سایر کشورها نیز چنین اقدامی را تکرار خواهند کرد و این دخالت‌ها تبدیل به عرف می‌شود.

حسن بیگی گفت: این فرد در امور داخلی کشور ما دخالت کرده و برخلاف پروتکل‌های امنیتی عمل نموده و بدون اجازه وزارت امور خارجه و نیروهای امنیتی در تجمع غیرقانونی حضور یافته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید