سامسونگ برای گوشی های گلکسی خود پردازنده اختصاصی می سازد

    کد خبر :900428

سامسونگ قصد دارد یک پردازنده مخصوص گجت‌های گلکسی بسازد. تی‌ام روه (TM Roh) مدیرعامل سامسونگ، این خبر را در جلسه‌ای که با کارکنان این شرکت داشته اعلام کرده است.

«بازتاب»سامسونگ اخیراً به‌خاطر مشکلات سرویس GOS خود و تقلب در نتایج بنچمارک‌ها مورد انتقادات زیادی قرار گرفته و حتی مجبور به عذرخواهی شده است. ظاهراً این اتفاقات باعث شده تا مدیرعامل این شرکت جلسه‌‌ای با کارکنان خود برگزار کند و در این جلسه اعلام کند که سامسونگ یک پردازنده مخصوص گلکسی می‌سازد. متاسفانه اطلاعات زیادی درباره این تراشه منتشر نشده و ما هنوز نمی‌دانیم که توسعه آن در چه مرحله‌ای است.

همانطور که می‌دانید، سامسونگ از پردازنده اکسینوس در اکثر دستگاه‌های گلکسی خود استفاده می‌کند. اما ظاهراً این تراشه‌ سازگاری بی‌نقصی با دستگاه‌های موبایلی ندارند. برای مثال، اکسینوس ۲۲۰۰ در اکثر بنچمارک‌ها عملکرد ضعیف‌تری نسبت به اسنپ‌دراگون ۸ نسل ۱ دارد و امتیازهای پایین‌تری کسب کرده است.

گفتنی است که سامسونگ علاوه بر مشکل فوق و همچنین رسوایی اخیر GOS با مشکل دیگری نیز روبه‌روست و آن اینکه کاربران گلکسی S22 اولترا از سینگال‌دهی نامناسب GPS آن شکایت‌های زیادی کرده‌اند. یک پردازنده مخصوص گلکسی می‌تواند به سامسونگ در بهینه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار کمک کند. به این ترتیب شاید سرانجام گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ بتوانند از نظر عملکرد با آیفون اپل رقابت کنند. اپل سال‌هاست که با تراشه‌های اختصاصی خود با اختلاف قابل توجهی درصدر است و تراشه‌های اکسینوس و اسنپ‌دراگون نتوانسته‌اند به خوبی با آن رقابت کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید