سامانه دفاع هوایی حمیمیم پهپاد تروریست‌ها را هدف قرار داد

    کد خبر :850380
سامانه دفاع هوایی حمیمیم پهپاد تروریست‌ها را هدف قرار داد

سامانه های دفاع هوایی پایگاه حمیمیم پهپاد ارسال شده از سوی گروههای تروریستی در ادلب به سمت این پایگاه در حومه لاذقیه را سرنگون کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه در پایگاه حمیمیم اعلام کرد: گروههای تروریستی مستقر در حومه لاذقیه و ادلب قبل از ظهر امروز به وقت محلی یک پهپاد به سمت پایگاه حمیمیم فرستادند که سامانه دفاع هوایی مستقر در پایگاه این پهپاد را قبل از رسیدن به پایگاه هدف قرار داد و سرنگون کرد.

این منبع اعلام کرد که تاکنون هیچ تلفات یا خسارتی در این پایگاه هوایی و مناطق مجاور آن گزارش نشده است و این پایگاه هوایی به فعالیت معمول خود ادامه می‌دهد.

گفتنی است که وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه گذشته هم اعلام کرده بود که یک فروند پهپاد را که به سمت تأسیسات نظامی روسیه در مرکز سوریه به پرواز درآمده بود، رهگیری کرده است.

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، سامانه پدافندی «پانتسیر- اس» (Pantsir-S) این پهپاد را که به سمت پایگاه هوایی حمیمیم در حال پرواز بود، هدف قرار داده و سرنگون کرده است.

بنا بر گزارشها، پهپاد مذکور از استان ادلب به سمت پایگاه هوایی حمیمیم در استان لاذقیه واقع در جنوب غرب و نزدیک سواحل مدیترانه به پرواز درآمده بود. با این حال، این پهپاد توسط سامانه پدافند هوایی و متحرک «پانتسیر- اس» رهگیری و منهدم شد.

به گزارش سانا، گفتنی است، پایگاه هوایی حمیمیم در سال ۲۰۱۵ میلادی به عنوان یکی از مراکز استراتژیک عملیات نظامی روسیه علیه داعش در مجاورت فرودگاه بین‌المللی باسل اسد ساخته شد. امکانات و تجهیزات داخل این پایگاه هوایی در حال حاضر در کنترل ارتش روسیه است که طی توافق‌نامه‌ای که با دولت دمشق به امضا رسانده‌است، از آن استفاده می‌کند. دولت سوریه مسئولیت حفاظت از محیط پایگاه را بر عهده گرفته و روسیه مسئولیت دفاع هوایی و نظارت بر پرسنل پایگاه را عهده دار است. این توافق‌نامه در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۷ میلادی امضا شد و مدت زمان این قرارداد ۴۹ سال است که بندی برای تمدید محرمانه آن برای ۲۵ سال دیگر در آن گنجانده شده‌است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید