سازمان جهانی بهداشت: موج فعلی کرونا بسیار خطرناک است

    کد خبر :825274
سازمان جهانی بهداشت: موج فعلی کرونا بسیار خطرناک است

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت موج فعلی همه گیری ویروس کرونا را بسیار خطرناک توصیف کرد و خواستار همکاری جامعه جهانی برای مهار این بیماری شد.
تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، دیروز سه شنبه اعلام کرد با وجود موفقیت‌های جامعه جهانی در مبارزه با همه گیری ویروس کرونا، این ویروس اکنون در مرحله بسیار خطرناکی قرار دارد.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در جلسه شورای تسهیل کننده ACT گفت: «در حالی که ما در مهار همه گیری کرونا پیشرفت کرده ایم، اما اکنون در یک مرحله بسیار خطرناک قرار داریم.»

او در ادامه گفت: «در شرایط فعلی تنها راه نجات از این وضعیت حمایت کشورها از یکدیگر در امر توزیع عادلانه تجهیزات محافظت شخصی، آزمایشات و واکسن‌ها است.»

آدهانوم همچنین اضافه کرد که کشور‌هایی که از ابزار کافی برای مبارزه با ویروس کرونا استفاده می‌کنند، قبلاً محدودیت‌های مربوط به همه گیری را کاهش داده اند. در همین حال، کشور‌هایی که به منابع کافی دسترسی ندارند با موج بیشتری از ابتلا و مرگ روبرو هستند.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه این موارد ابتلا و مرگ‌ها تا حد زیادی قابل اجتناب است، از جامعه جهانی خواست برای مهار موج جدید این بیماری از همه ابزار‌هایی که در اختیار دارند استفاده کنند.

او در ادامه خاطر نشان کرد که این همه گیری نشان داد که اتکاء به چند شرکت برای تأمین کالا‌های بهداشتی و درمانی جهانی محدود کننده و خطرناک است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آدهانوم در پایان با بیان اینکه باید درس‌های زیادی از بیماری کرونا بیاموزیم، از جامعه جهانی خواست تا برای موارد بعدی آماده شوند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید