ریزش دیوار سه خودرو را مچاله کرد/ تصاویر

ریزش دیوار سه خودرو را مچاله کرد/ تصاویر

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از تخریب سه دستگاه خودرو به دلیل ریزش دیوار ساختمانی سه طبقه در محله حسن‌آباد زرگنده خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اعلام خبر تخریب سه دستگاه خودرو به دلیل ریزش دیوار یک ساختمان، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 22:38 شب گذشته (پنجم اردیبهشت) یک مورد تخریب دیوار بخشی از نمای یک ساختمان در محله حسن‌آباد زرگنده، خیابان حیدری به سامانه 125 اعلام شد که به‌سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه (داخل کوچه باریک حدوداً چهار متری) مشاهده شد، قسمت تاج بالای یک ساختمان سه طبقه مسکونی (دیوار جان‌پناه دور پشت‌بام) در بخشی که به کوچه مشرف بود، به یک‌باره تخریب شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در زمان حادثه فردی داخل کوچه تردد نداشت اما سه دستگاه خودرو (پراید، پرشیا و پژو آر.دی) به دلیل ریزش دیوار و بتن خساراتی دیده بودند.

ملکی ادامه داد: آتش‌نشانان ایمن‌سازی لازم را انجام داده، عوامل اداره گاز و شهرداری نیز در محل حادثه حاضر شده و محل تحویل عوامل شهرداری شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه فقط ساختمانهای قدیمی‌در معرض ریزش قرار ندارند، متذکر شد: حتی بعضاً مشاهده شده که بخشی از سنگ نما یا دیوار ساختمانهایی که قدمت چندانی نیز ندارند بدون اتفاق خاص مانند زمین‌لرزه، طوفان شدید تخریب می‌شود و این نشان‌دهنده این است که در زمان ساخت یا بازسازی، نظارت مهندسی دقیق، روی اقدامات صورت گرفته وجود نداشته است.

وی ادامه داد: حتی ریزش بخشی از ساختمان بر اثر طوفان شدید نیز جای سوال دارد و نباید این اتفاقات روی دهد.

ملکی یادآور شد: اگر این حادثه در یک معبر اصلی و پرتردد روی می‌داد، شاید وضعیت کمی‌ناراحت‌کننده می‌شد.