رکورد قیمت بلیط کنسرت ها شکسته شد

    کد خبر :916514

یکی از خوانندگان موسیقی پاپ با قیمت بلیت‌هایی که از ۳۰۰ هزار تومان آغاز و تا ۷۰۰ هزار تومان بالا می‌رود، رکورد بالاترین قیمت بلیت کنسرت و البته میانگینِ قیمت را شکست.

به گزارش  تسنیم، بازار کنسرت‌های موسیقی برای دو سال تعطیل بود. دو سالی که کرونا به همه چیز آسیب زد. اکنون چند ماهی است که کنسرت‌ها دوباره از سرگرفته شده است. آنچه بیش از همه در این چند ماه نمود پیدا کرده، بالا رفتنِ قیمتِ بلیت کنسرت‌ها است.

قیمت‌هایی که تا پیش از کرونا بالاترین رقم‌هایش به 200 و در برخی موارد خاص به 300 هزار تومان می‌رسید سال گذشته و در ماه‌های پایانیِ سال، قیمت کنسرت‌ها به 500 هزار تومان هم رسید.

اکنون اما رقم بالا و بالاتر رفته است. البته فراموش نکنیم که گرانی و تورم در همه‌ی عرصه‌های زندگی گریبان‌گیرِ جامعه است البته که کنسرت از نیازهای ضروریِ مردم نیست و اگر قیمتش هم بالا برود، خللی در زندگی عادی مردم ایجاد نخواهد کرد. با این حال اما بالا رفتن قیمت بلیت کنسرت‌ها، حضور اقشار کم‌درآمد را در این رویدادهای هنری کم‌رنگ خواهد کرد.

در ماه‌های گذشته بیشتر کنسرت‌های پاپ با قیمت‌هایی به صحنه رفتند که معمولا پایین‌ترین قیمت بلیت از 200 هزار تومان شروع و تا 500 هزار تومان ادامه داشت. میانگین قیمت بلیت در این کنسرت‌ها حدود 350 هزار تومان بود.

با این حال در روزهای گذشته شاهد بودیم که قیمت برخی کنسرت‌ها به 600 و 700 هزار تومان رسید این قیمت‌گذاری توسط برگزار کنندگان کنسرت‌ها انجام می‌شود. چون برگزار کنندگانِ این کنسرت‌ها هیچ حمایت مالی از سوی دولت ندارند، طبیعی است که در قیمت‌گذاریِ کنسرت‌ها آزادانه عمل می‌کنند.

امید حاجیلی یکی از خوانندگان موسیقی پاپ قیمت بلیت کنسرتش را به 600 هزار تومان رساند. جالب اینکه این قیمت‌گذاری از 350 هزار تومان شروع و به 600 هزار تومان می‌رسد. میانگین قیمت بلیت‌ها در این کنسرت 475 هزار تومان است.

«اشوان» یکی دیگر از خوانندگان پاپ هم قیمت بلیت‌هایش را از 300 هزار تومان شروع و تا 700 هزار تومان بالا برد. میانگینِ قیمتِ بلیت‌های این کنسرت روی 500 هزار تومان است که در نوع خودش رکوردی عجیب محسوب می‌شود.

چنین کنسرت‌هایی تنها با حضور چند نوانده و یک خواننده برگزار می‌شود و تعدادِ هنرمندانِ حاضر روی صحنه گاهی به 10 نفر هم نمی‌رسد.

افزایش قیمت بلیت‌ها حتی به کنسرت‌های تالار وحدت هم رسیده است یکی از خوانندگان موسیقی نواحی قیمت بلیت‌هایش را از 100 هزار تا 300 هزار تومان تعیین کرد.

کنسرت‌های دیگری هم که در تالار وحدت برگزار می‌شود، معمولا از 100 هزار تا 250 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شوند.

یکی دیگر از اجراهایی که قیمت‌گذاریِ بلیت‌هایش در روزهای گذشته سروصدا به پا کرد، کنسرت نمایش سی‌صد بود. محمدحسین توتونچیان تهیه کننده این کنسرت، قیمت بلیت‌ها را از 70 تا 695 هزار تومان تعیین کرده است. میانگین قیمت بلیت در این رویداد حدود 380 هزار تومان است که با متوسط قیمت بلیتِ دیگر کنسرت‌ها در یک حدود است.

به گفته برگزار کنندگان، این کنسرت – نمایش در حدود 220 نفر بازیگر و عوامل دارد و چهره‌های شناخته شده‌ای در عرصه موسیقی و بازیگری در آن حضور دارند.

البته کنسرت نمایش «سی‌صد» در روزهای اخیر و در حالی که هنوز شروع نشده است، با هجمه‌های بسیاری مواجه شده است برخی از صفحه‌ها در شبکه‌های اجتماعی به نقدِ این اثر هم پرداخته‌اند! در حالی که این اثر هنوز روی صحنه نرفته است!

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید