روش های تقویت سیستم ایمنی

    کد خبر :923883
روش های تقویت سیستم ایمنی
با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا خوب است دوباره به فکر تقویت سیستم ایمنی بدن خود باشیم تا ویروس کرونا ما را از پا نیندازد. در تحقیقی که در سال 2020 انجام شد مشخص شد که اگر سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم، احتمال ابتلا به ویروس کرونا کمتر می‌شود چون آنتی‌بادی‌های بیشتری در بدن تولید می‌شود که برای مبارزه با ویروس ضروری است.

سیستم ایمنی بدن ما را در برابر عفونت و بیماری‌های مختلف ایمن می‌کند. اگر موجودی خارجی وارد بدن شود، سیستم ایمنی ما آن را می‌شناسد و از بین می‌برد. گلبول‌های سفید و سیستم لنفاوی باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و قارچ‌ها را از بین می‌برند. هرچه سیستم ایمنی ضعیف‌تر باشد احتمال ابتلا به بیماری بیشتر است.

برای آنکه از بیماری‌ها در امان بمانیم باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم. کلید داشتن سیستم ایمنی قوی این است که سبک زندگی سالم داشته باشیم. سبک زندگی سالم یعنی خوردن میوه و سبزیجات فراوان، ورزش کردن، خواب کافی، ترک سیگار، منع مصرف الکل و دوری از استرس. همچنین بهتر است وزن خود را متعادل نگه داریم تا از بیماری‌های حاصل از چاقی دور بمانیم.

بعضی از خوراکی‌ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. زغال‌اخته یکی از این خوراکی‌هاست. زغال‌اخته حاوی فلانوئیدی به نام آنتوسیانین است و تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که این ماده را مصرف می‌کنند سیستم ایمنی قوی‌تری دارند. همچنین زردچوبه که کورکومین دارد خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی از خود نشان داده است.

این نکته مهم است که آب زیاد مصرف کنید و مکمل‌ها را به موقع و به اندازه میل کنید. مصرف ویتامین سی بسیار توصیه می‌شود زیرا از ابتلا به بیماری جلوگیری می‌کند. همچنین خوب است از مکمل‌های حاوی روی استفاده کنید چون باعث کوتاه شدن مدت بیماری می‌گردد.

55 آنلاین/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید