روشنایی 75 درصدی پله‌های برقی در تهران

    کد خبر :998286
پله برقی

رضا صیادی در پاسخ به سؤالی درباره روند نگهداشت پله‌های برقی تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همانطور که اعضای شورای اسلامی شهر تهران حدود دو هفته گذشته آماری از روشنایی بالای 80 درصد پله‌های برقی تهران ارائه کردند، روند خوبی در این موضوع دنبال شده است اما همچنان خاموشی شناور 10 تا 15 درصدی را داریم که روزانه نسبت به رفع آنها اقدام می‌شود.

وی گفت: از 6 ماه گذشته روشنایی پله‌های برقی در تهران بالای 75 درصد بوده اما قطعا این پله‌ها از قطعات الکترونیک تشکیل شده‌اند و بعضا 10 تا 15 سال از زمان بهره‌برداری آنها می‌گذرد لذا اشکالاتی برای آنها ایجاد خواهد شد و خاموشی ناگهانی برخی از آنها دور از ذهن نیست.

صیادی ادامه داد: برای سال جاری با توجه به تاکید شهردار تهران، خرید حدود 80 یونیت پله برقی در حال انجام خواهد است که در 6 ماه نخست سال نصب خواهد شد. این 80 یونیت 30 پل سطح شهر تهران را پوشش می‌دهد که امیدواریم مشکلات این حوزه را کاهش دهد.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر جمع‌آوری پله‌های فاقد اثربخشی که تنها با هدف استفاده از عرشه آنها برای تبلیغات نصب شده بودند یا مواردی ورودی‌های مترو به بهره‌برداری رسیده و دیگر نیازی به پل عابرپیاده نیست که جمع‌آوری آنها دنبال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه پل عابرپیاده میدان‌های هفت حوض، خراسان، شوش و نبوت جمع‌آوری شده است، افزود: پل کریمخان و حدود 8 پل دیگر نیز در آینده نزدیک جمع‌آوری خواهد شد و به این ترتیب نارضایتی مردم کمتر می‌شود و برخی پل‌ها هم به رمپ‌هایی با شیب ملایم تبدیل خواهد شد.

صیادی خاطرنشان کرد: در سطح شهر تهران حدود 500 یونیت پل برقی داریم که در هر روز ممکن تعدادی از آنها دچار مشکل شوند و این خاموشی‌ها شناور هستند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید