واکنش رئیس جمهور به حذف نام امام (ره) از قطعنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن

واکنش رئیس جمهور به حذف نام امام (ره) از قطعنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن

حسن روحانی با ابراز تأسف از غربت امام راحل در بیانیه رسمی ۲۲ بهمن سال جاری، گفت: کام ملت شیفته و عاشق امام در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از این بابت بسیار تلخ شد.

هیئت وزیران در جلسه عصر امروز (یکشنبه، ۲۶ بهمن) که به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهوری، تشکیل شد، پس از بررسی سوابق اجرایی و برنامه کاری آقای قاسم سلیمانی دشتکی، به وی به عنوان استاندار منتخب خوزستان رأی اعتماد داد.

رئیس جمهوری در این جلسه، استاندار جدید خوزستان را از استانداران باسابقه، خوشنام و موفق دولت دانست و از تلاش‌ها و سختکوشی‌های بی‌شائبه استاندار پیشین خوزستان تقدیر و تشکر کرد.

روحانی ضمن ابلاغ سلام به علما، نخبگان، بزرگان، قبایل، عشایر، اقوام و مردم غیور خوزستان، از استاندار جدید خواست خدمت به مردم شریف این استان را توفیق الهی و عبادت بزرگ محسوب کند و تا روز آخر خدمت، همچون روز اول با نشاط، روحیه و جدیت، از هیچ کوششی فروگذار نکند.

رئیس جمهوری همچنین به وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مرتبط به ویژه سازمان‌های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست دستور داد برای توسعه و آبادانی استان خوزستان به خصوص برای استمرار پروژه‌های کشاورزی، محیط زیست و احداث راه‌آهن شلمچه – بصره، با استاندار جدید همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

به گزارش همشهری‌آنلاین، در این جلسه همچنین وزرای اطلاعات و کشور از برنامه سازماندهی‌شده اخلال در نظم عمومی و توهین به رئیس جمهوری در روز ۲۲ بهمن گزارش دادند و آن را ادامه تخریب‌های سازمان‌یافته‌ای دانستند که از سال ۱۳۹۲ آغاز شده و تاکنون ادامه و استمرار یافته است.

روحانی با ابراز تاسف از غربت امام راحل در بیانیه رسمی ۲۲ بهمن سال جاری، گفت: کام ملت شیفته و عاشق امام در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از این بابت بسیار تلخ شد.