رشد خفیف تصادفات و جانباختگان رانندگی طی ۲ماه گذشته/ صدورحدود۴۰ میلیون گواهینامه

    کد خبر :240967

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از افزایش ارائه خدمات ترافیکی پلیس در سال جاری نسبت به سال‌های قبل خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در سیزدهمین همایش روسای راهور ناجا که صبح امروز در مقر مرکزی پلیس برگزار شد گفت: هدف از برگزاری این همایش برریسی عملکرد همکاران ما در سراسر کشور است. یکی از موضوعات مهم جامعه ما حمل و نقل و جابه جایی و اقدامات ترافیکی است و در همین راستا نیز پلیس راهور نقش قابل توجهی دراین حوزه دارد

وی با بیان اینکه در سال جاری با تلاش تمام همکاران من در حوزه‌های مختلف راهور اقدامات خوبی برای برقراری انظباط انجام شده است گفت:‌ خوشبختانه با این اقدامات ارائه خدمات در حوزه ترافیک در سال جاری رشد قابل توجهی نسبت به سال های قبل داشته است.

شماره‌گذاری یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری
تردد بیش از ۵ میلیون دستگاه موتور سیکلت در کشور

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه امسال قریب به ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو شماره گذاری شده است گفت: در حال حاضر قریب به ۲۱ میلیون دستگاه خودرو در حال تردد در کل کشور است. همچنین ۱۱ .۵ میلیون دستگاه موتور سیکلت در کشور در حال تردد است که ۸۰ هزار دستگاه از نوع انژکتوری بوده که امسال شماره گذاری شده است.
صدور حدود ۴۰ میلیون گواهینامه رانندگی از سوی پلیس

مهری با بیان اینکه تا کنون حدود ۴۰ میلیون گواهینامه رانندگی از سوی پلیس صادر شده است گفت‌: از این تعداد بیش از ۲ میلیون گواهینامه در سال جاری صادر شد.

وی به جانباختگان حوادث رانندگی اشاره کرد و گفت:‌ حدود ۷۳ درصد در محورهای بین شهری و جاده‌ها جان خود را از دست داده‌اند و پلیس راهور نیز تا کنون اقدامات زیادی برای کاهش این آمار انجام داده است.

رشد خفیف تصادفات و جانباختگان در دو ماه گذشته

وی با بیان اینکه متاسفانه در دو ماه گذشته شاهد رشد خفیف در تصادفات و جانباختگان بودیم گفت: به طوری قربانیان این دو ماه نسبت به مشابه سال قبل ۴۰ نفر افزایش داشته‌ است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه در آستانه نوروز ۹۷ پلیس با تمام توان به صحنه آمده است گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها انجام شده نظم را برقرار کنیم و با تدابیر فرماندهی ناجا ۵۰۰۰ نیروی کمکی و ۱۲۰۰ دستگاه خودرو به کمک پلیس آمده و امیدواریم بتوانیم آرامش بهاری را برای مردم فراهم کنیم.

وی در پایان به استان‌های موفق و برتر در حوزه راهنمایی و رانندگی و همچنین استان‌هایی که طی چهار سال متوالی موفق به کاهش آمار جانباختگان حوادث رانندگی شده ا است اشاره کرد و گفت:‌ سه استان خوزستان، قم و البرز جزو استان‌های موفق ما بوده‌اند و استان‌های هرمزگان و زنجان نیز طی چهار سال متوالی موفق به کاهش حوادث شده‌اند.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید