رتبه‌بندی معلمان از فردا اجرا می‌شود

    کد خبر :932812
رتبه‌بندی معلمان از فردا اجرا می‌شود

معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از فردا ۲۶ مردادماه سال‌جاری خبر داد و گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از برنامه‌های مهم وزارت آموزش وپرورش برای رفع مشکلات معیشتی و جایگاه معلمان و کیفیت بخشی نظام تعلیم و تربیت است.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش درباره رتبه‌بندی معلمان گفت: پیش بینی می‌شود مدت زمان بررسی رتبه‌بندی تا اعمال حکم یک ماه تا یک ماه و نیم زمان نیاز داشته باشد.

صادق ستاری فرد به هماهنگی وزارتخانه با سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات فرهنگیان و اشاره کرد و گفت: تا پایان شهریورماه بخشی از مطالبات فرهنگیان در خصوص موضوع رتبه‌بندی معلمان پرداخت خواهد شد تا از ماه‌های آینده با صدورحکم رتبه‌بندی نسبت به اجرای کامل نظام رتبه‌بندی اقدام شود.

ستاری فرد افزود: قرار است ورود به سامانه برای ثبت داده‌ها و مستندات بر اساس ترتیب رقم اول شماره ملی انجام تا نظم بخشی لازم ایجاد شود.

به گفته وی، معلمان براساس چهارشایستگی عمومی، تخصصی، حرفه‌ای و تجربه رتبه‌بندی خواهند و ارزیابی معلمان براساس مدارک و مستنداتی که در سایت بارگذاری شده از جمله مدارک تحصیلی، شرکت دردوره‌های آموزشی، توانمندیهای فردی، مهارتهای که کسب کردند و کیفیت تدریس وتجربه انجام خواهد شد ومعلمان به پنج رتبه تقسیم خواهند شد.

به گزارش ایلنا، معاون وزیر آموزش وپرورش گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان درراستای افزایش رضایت شغلی معلمان و کیفیت بخشی آموزشی اجرا می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید