راز خودکشی دختر ۸ ساله بندرعباسی فاش شد/ خودکشی با کمک دختر همسایه

راز خودکشی دختر ۸ ساله بندرعباسی فاش شد/ خودکشی با کمک دختر همسایه

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از روشن شدن ابعاد ماجرای خودکشی یک دختر بچه در بندرعباس خبر داد.
سردار غلامرضا جعفری گفت: در پی اعلام کلانتری17 شهرستان بندرعباس در مبنی بر یک فقره حلق آویزی واقع شهرستان بندرعباس و انتقال فرد به بیمارستان، ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به بیمارستان اعزام شدند.

وی افزود: پدر متوفی با حضور مأموران در اظهاراتش اعلام داشت دخترم شب گذشته با دختر همسایه برای بازی به پشت بام منزل رفته و وقتی صبح از خواب بلند شدم دیدم دخترم در منزل حضور ندارد، به پشت بام رفته و مشاهده کردم که با طناب خود را حلق آویز کرده است.

غلامرضا جعفری اذعان داشت: با هماهنگی بعمل آمده گروهی ازکارآگاهان مجرب پلیس آگاهی متشکل از کارشناسان بررسی صحنه و رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی به محل حادثه اعزام و تحقیقات از خانواده و دوستان وی آغاز شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: به لحاظ اهمیت وحساسیت موضوع پیگیری پرونده به صورت ویژه و جدی در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان با حضور مجدد درصحنه، نسبت به تحقیق از همسایگان، دوستان و تمام افرادی که با متوفی در ارتباط نزدیک بودند، اقدام کردند.

فرمانده انتظامی استان اذعان داشت: مأموران طی اقدامات پلیسی، به یکی از دوستات متوفی که دختری 12 ساله می باشد مظنون شدند که نامبرده ابتدا منکر حضور در صحنه حادثه میشد اما با مشاهده ادله پلیسی بیان داشت که شب حادثه به منظور بازی به بالای پشت بام رفتیم و با توجه اختلافات شدید خانوادگی و از آنجا که تحت تاثیر خودکشی یکی از دوستان خود بودیم، تصمیم گرفتیم خودکشی کنیم.

وی ادامه داد: این دختر نوجوان در ادامه اظهاراتش بیان داشت، نخست من خودم را حلق آویز کرده که تحمل ننموده و خودم را نجات دادم و سپس دوستم خودش طناب را دور گردنش پیچید و سپس من نیز طناب را به سمت بالا کشیدم تا بی حال شد که بادیدن وضعیت وی ترسیده و برای به نجات او اقدام کردم اما متاسفانه نتوانستم طناب را از گردنش باز کنم و از روی ترس محل را ترک کردم.

سردار جعفری بیان داشت: با دعوت از مقام قضایی و نماینده پزشکی قانونی وکارآگاهان پلیس آگاهی بازسازی صحنه انجام و پرونده تکمیلا به دادگاه کیفری ارجاع شد.

به گزارش تسنیم، وی افزود: بر حسب دستور مقام قضایی متهم که دختری 12 ساله می باشد، با توجه به وضعیت روحی و جسمانی و دارا نبودن سن قانونی، جهت نگهداری تحویل اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: فروپاشی و اختلافات شدید درون خانواده ضمن بر هم زدن تعادل روانی و عاطفی افراد، در خانواده هایی که از شالوده مستحکم و خوبی بر خوردار نیستند موجب بروز آسیب های اجتماعی دیگر از جمله فرار فرزندان از خانواده، خودکشی، سرقت، قتل، جنایت و … می شود.