رئیسی: امیدوارم تصمیم‌های خوبی برای سمنان گرفته شود

  • سیاسی
  • پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۸:۳۸
    کد خبر :858700
امیدوارم تصمیم‌های خوبی برای سمنان گرفته شود

رئیس جمهوری در ورود به استان سمنان گفت: ظرفیت‌های متنوع استان سمنان فرصت اشتغال و ارزش افزوده قابل توجه دارد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه پس از ورود به استان سمنان در قالب نهمین سفر استانی دولت سیزدهم در فرودگاه این شهر تاکید کرد: ظرفیت‌های متنوع استان سمنان فرصت اشتغال و ارزش افزوده قابل توجه دارد.

وی تاکید کرد: توفیقی برای من است که در روز سیزدهم آبان که یادآور رشادتهای دانش آموزان و دانشجویان و پرچمداری امام راحل در برابر استکبار جهانی است در استان سمنان حضور داشته باشم.

وی با اشاره به اینکه پیش از این بررسی‌هایی در باره استان سمنان انجام و کمبودها و نیازها بررسی شد، افزود: امید است در نشست با مسئولان استانی در حوزه‌های مختلف و در نشست با فعالان اقتصادی، تصمیم‌های خوبی برای توسعه این استان اتخاذ شود.

آیت الله رئیسی بیان کرد: در نشست‌های امروز مسایل را مرور می‌کنیم و تصمیماتی برای رفع مشکلات اتخاذ می‌شود.

رئیس جمهوری افزود: استان سمنان ظرفیت‌های متنوعی دارد، از کشاورزی تا صنعت و معدن و اگر این ظرفیت ها، با وجود مشکلات، درست مورد بهره برداری قرار گیرد، می‌توان افزایش اشتغال و تولید و بهره وری را رقم زد.

آیت الله رئیسی یادآور شد: امید است سفر به استان سمنان همراه با تصمیماتی باشد که خیر و برکت داشته و از مشکلات گره گشایی کند، با توجه به همجواری و موقعیت این استان در کشور، رویکرد جدید می‌تواند سمنان را به جایگاهی برساند که در مقایسه با پیش از آن متفاوت باشد.

۶ وزیر در قالب نهمین سفر استانی دولت سیزدهم به همراه آیت الله رئیسی طبق برنامه به شهرستان‌های استان سمنان سفر می‌کنند و در برنامه‌های بازدید و افتتاح را در حوزه‌های مختلف در پیش دارند.

وزیران جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در قالب نهمین سفر استانی، رئیس جمهوری را همراهی خواهند کرد.

سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌جمهوری شب گذشته به نمایندگی از رئیس‌جمهوری به شهرستان میامی سفر کرد و امین حسین رحیمی وزیر دادگستری نیز راهی دو شهرستان آرادان و گرمسار می‌شود.

بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان دامغان سفر خواهد کرد و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی نیز به نیابت از رئیس دولت سیزدهم در شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر حضور می‌یابد.

به گزارش ایرنا، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرستان شاهرود سفر خواهد کرد و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز به نمایندگی از رئیس جمهوری از شب گذشته وارد استان سمنان شد و بازدید از مناطقی از شهرستان سمنان را در برنامه دارد.

سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز به شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر سفر خواهد کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید