دیدار بلینکن با مدافعان حقوق زنان در ایران

  • سیاسی
  • شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۳۱
    کد خبر :946763
بلینکن

 وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در کشورمان با جمعی از به اصطلاح مدافعان حقوق بشر و حقوق زنان در ایران دیدار کرد.

آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا روز جمعه با فعالان و متفکران متمرکز بر ایران برای بحث درباره حقوق بشر، به ویژه حقوق زنان و به‌علاوه آنچه سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات توسط دولت ایران و اختلال در دسترسی به اینترنت در ایران عنوان شد، دیدار کرد.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، در این نشست وندی شرمن معاون وزیر امورخارجه، عذرا ضیا دستیار وزیر امورخارجه در امور دموکراسی و حقوق بشر و همچنین راب مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و یائر لِمپارت سرپرست معاونت وزارت امورخارجه در امور شرق نزدیک حضور داشتند.

بلینکن از جامعه مدنی حاضر در این نشست خواست تا دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را برای اقدامات بیشتر ایالات متحده به منظور آنچه حمایت از حقوق بشر در ایران و به‌ویژه حقوق زنان عنوان کرد، ارائه دهند.

وی در ادامه به اقدامات مداخله‌جویانه اخیر دولت آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران اشاره کرد و گفت که آنها با صدور مجوزهایی در حوزه فن‌آوری تلاش کرده‌اند تا دسترسی آزاد ایرانی‌ها به امکان ارتباط با یکدیگر و جهان را تسهیل کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید