دستبند زدن پلیس آمریکا به دست کودک استثنایی/ فیلم

    کد خبر :737927

«بنجامین کرامپ» یک وکیل آمریکایی اواخر یکشنبه شب به وقت محلی ویدئویی را از طریق دوربین‌های نصب شده بر روی لباس پلیس آمریکا ضبط شده، در فضای مجازی منتشر کرد که حاوی تصاویر دلخراشی از اقدام دو افسر پلیس فلوریدا در زدن دستبند به دستان یک پسربچه 8 ساله در مدرسه بود.

شبکه «ان بی سی نیوز» در این خصوص گزارش کرد، ویدئوی منتشر شده مربوط به سال ۲۰۱۸ می‌شده است که به تازگی در توییتر منتشر و به سرعت در میان کاربران دست به دست شده است.

ویدئوی منتشر شده مربوط به افسران پلیس شهر «کی وست» ایالت فلوریدا بعد از انتشار در شبکه اجتماعی «توییتر»، ۱.۱ میلیون بار تا روز گذشته (دوشنبه) مورد بازدید قرار گرفت.

کرامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که این پسر ۸ ساله، یک دانش‌آموز استثنائی بوده که به دلیل ناتوانی‌هایش تحت برنامه آموزش فردی قرار داشته است.

به گزارش دانشجو، وکیل این خانواده توضیح داد:‌«به جای احترام و اجرای این برنامه، مسئولان مدرسه، او را با یک معلم کمکی که هیچ آگاهی یا نگرانی درباره نیازهای این پسر نداشت، رها کردند و این معلم زمانی اوضاع را بدتر کرد که با توسل به زور تلاش کرد تا دستان پسر را بکشاند و او را وادار به حرکت کند و وقتی که این پسر امتناع کرد واکنش منفی نشان داد، معلم به پلیس زنگ زد و پلیس او را تهدید کرد که او را به زندان خواهد انداخت و به دستانش دستبند زد».

کرامپ در ادامه با اشاره به این داستان تأکید کرد که این رخداد، نشان می‌دهد که چطور نظام آموزش و پلیسی کردن مدارس «از طریق برخورد مجرمانه با کودکان به آنها آموزش می‌دهد که مجرم باشند».

طبق این گزارش، در این ویدئوی کوتاه، یکی از افسران پلیس بعد از زدن دستبند به دستان پسربچه آمریکایی مشاهده می‌کند که دستنبد برای دستان کوچک او بسیار بزرگ است و سپس مجبور می‌شوند به او بگویند که دستانش را مقابل خود نگاه دارد و با آنها به سمت بیرون از مدرسه برود.

در یک لحظه از فیلم، یکی از افسران پلیس به این پسر می‌گوید: «خیلی متنفرم که مرا در چنین موقعیتی قرار دادی که چنین کاری بکنم. مسئله این است که تو مرتکب اشتباه شدی. حالا وقت آن رسیده که از این مسئله درس بگیری و بزرگ شوی و دیگر این اشتباه را تکرار نکنی».

یک زن نیز در ویدئو مشاهده می‌شود اما آنطور که شبکه ان بی سی گزارش کرده است، نقش وی در این ماجرا نامشخص است.

در گزارش بازداشت پسربچه فوق آمده بود که این پسر که به واسطه خردسال بودن، هویت وی فاش نمی‌شود در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ بعد از حمله به سمت معلمش در دبستان «جرالد آدامز» بازداشت شد. معلم در حین بازدید و نظارت از ناهارخوری از او خواسته بود که درست و صاف روی نیمکتش بنشیند و او دائماً امتناع کرده بود.

در ادامه گزارش بازداشت این پسربچه آمده بود، معلم سپس از این پسر میخواهد کنار او بنشیند و او باز هم امتناع می‌کند و وقتی معلم به سمت او می‌رود تا او را با خود به جایی که خودش نشسته بود بیاورد، پسربچه به معلم می‌گوید: «دستت را به من نزن» و به معلم ناسزا می‌گوید.

پلیس مدعی است که این کودک با مشت به سینه معلم ضربه وارد کرده است و سپس این کودک به بازداشتگاه منطقه «مونرو» منتقل می‌شود.

طبق گزارش شبکه ان بی سی، در گزارش بازداشت پلیس به هیچ‌ عنوان به وضعیت نیازهای ویژه این کودک و ناتوانی‌های او اشاره‌ای نشده است.

این اولین بار نیست که پلیس آمریکا چنین رفتار غیرانسانی با کودکان انجام می‌دهد و مهرماه سال ۹۸، دادره تحقیقات فدرال آمریکا گزراشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد در یک بازه زمانی پنج ساله، ۳۰ هزار کودک زیر ۱۰ سال در امریکا بازداشت شده و با آنها در طول بازداشت مانند افراد بزرگسال رفتار شده است.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید