درمان اضطراب با طب سنتی

    کد خبر :1067999
درمان اضطراب با طب سنتی

اضطراب یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است که رعایت برخی از توصیه‌های ساده طب سنتی و پرهیز از برخی رفتارها می‌تواند به درمان این اختلال کمک شایانی کند.

تفاوت استرس و اضطراب چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت استرس و اضطراب در وجود یک محرک خاص است؛ استرس عمدتاً بر اثر یک موقعیت نگران‌کننده یا تهدیدآمیز ایجاد می‌شود اما اضطراب واکنشی به استرس است و لزوماً نیازی به محرک ندارد؛ به‌عبارت دیگر، اضطراب با نگرانی‌های مداوم و بیش از حد تعریف می‌شود که حتی در غیاب یک عامل استرس‌زا نیز از بین نمی‌رود.

علائم اضطراب چیست؟

علائم اختلال اضطرابی شامل احساس عصبانیت، بی‌قراری یا تنش، احساس خطر قریب‌الوقوع، احساس وحشت، تنفس سریع، تعریق زیاد، لرزش، احساس ضعف و خستگی، مشکل در تمرکز، اختلالات خواب و اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت‌های اضطراب‌آور است.

عوامل بروز اضطراب چیست؟

عوامل ژنتیکی و محیطی، سبک زندگی و شرایط پزشکی فرد می‌تواند باعث بروز اختلال اضطراب شود.

تجربه رویدادهای استرس‌زای شدید مانند سوء‌استفاده، مرگ یکی از عزیزان و مشاهده خشونت می‌تواند فرد را دچار اختلال اضطراب کند؛ همچنین مصرف دارو، الکل یا مواد مخدر و ابتلا به برخی از بیماری‌های قلبی، ریوی و اختلالات تیروئید می‌تواند علائم اختلال اضطراب را در فرد ایجاد کند یا موجب بدتر شدن این علائم شود.

درمان اضطراب با طب سنتی

راه‌های درمان اضطراب شامل مصرف داروهای تجویزشده از سوی روانپزشک و روان‌درمانی توسط متخصصان روان‌شناسی است اما راهکارهای کلی برای کاهش استرس و اضطراب در طب سنتی نیز وجود دارد که عمل به آن‌ها به درمان فرد کمک شایانی می‌کند.

به گزارش برنا؛ یکی از مهمترین توصیه‌ها برای کاهش استرس، تنفس آرامش‌بخش و عمیق است؛ ورزش روزانه، ماساژ، خواب کافی و به‌موقع، دوری از اخبار و اطلاعات غیرضروری، کاهش استفاده از رایانه و تلفن همراه و حضور در طبیعت و انجام بازی‌های دسته‌جمعی از جمله راهکارهای طب سنتی ایرانی برای کاهش استرس هستند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید