داروهای درمان کرونا زیر پوشش بیمه می‌روند؟ / درمان کرونا در بیمارستان‌های دولتی رایگان است

داروهای درمان کرونا زیر پوشش بیمه می‌روند؟ / درمان کرونا در بیمارستان‌های دولتی رایگان است

سجاد رضوی، رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر» برای درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت: برای اینکه عدالت در سلامت وجود داشته باشد، این داروها باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. هرچند این داروها تولید داخل هستند اما قیمت آنها گران است و قشر ضعیف نمی‌توانند به راحتی آنها را تهیه کنند. به همین دلیل تلاش داریم تا این داروها را با روشی که بتوانیم مصرف آنها را کنترل کنیم، تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

وی افزود: اگر این داروها توسط معاونت درمان وزارت بهداشت جزو پروتکل‌های درمانی قرار گیرند و برای مصرف آنها گایدلاین و شناسنامه نوشته شود، تلاش می‌کنیم در سازمان‌های بیمه‌ای با استفاده از این گایدلاین، آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

رضوی تصریح کرد: اگر هزینه اثربخشی دارو در معاونت درمان تایید شود این دارو در کمتر از یک هفته تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

به گزارش فارس، رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت در ادامه با بیان اینکه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های دولتی همچنان رایگان است، عنوان کرد: خدمات بیمارستان‌ها مانند روزهای گذشته ادامه دارد و در زمینه کیفیت دارو تغییری نداشته‌ایم و همه لوازم و تجهیزاتی که مورد تایید وزارت بهداشت است در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.