دادگاه اروپا استفاده از روسری در محل کار را ممنوع کرد

    کد خبر :827966

دادگاه اروپا ممنوعیت استفاده از روسری را در شرایط خاص تائید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، در پی شکایت دو زن مسلمان از اینکه کارفرمایشان اجازه استفاده از حجاب اسلامی-روسری- را در محل کار به آنها نمی‌دهد، دادگاه اروپا ممنوعیت استفاده از روسری در محل کار را در شرایط خاص تائید کرد.

دادگاه اروپا اعلام کرد: اگر کارفرما بخواهد چهره‌ای خنثی و بی‌طرف از کسب و کار خود را برای مشتری و دیگران به نمایش بگذارد تا از هرگونه بحث و جدل در محل کار خود جلوگیری نماید، استفاده از هرگونه نماد سیاسی، فلسفی یا مذهبیِ قابل رویت مانند روسری در محل کار ممنوع خواهد بود. دادگاه اروپا در عین حال بر آزادی مذهب برای همه تاکید کرده است. طبق این رای، کارفرمایان می‌توانند استفاده از روسری را در محل کار ممنوع کنند، به شرط آنکه استفاده از علامتی که بیانگر یک جهان‌بینی باشد در محل کار به طور عمومی ممنوع شده باشد و نیز وقتی که دلایل یا نیاز موجهی برای چنین ممنوعیتی وجود داشته باشد.

دو زن آلمانی- یکی شاغل در یک مهدکودک در هامبورگ و دیگری شاغل در یک سوپرمارکت زنجیره‌ای- به خاطر اصرار بر استفاده از روسری در محل کار از سوی کارفرمایانشان اخراج شده بودند. در پی شکایت این دو زن، دو دادگاه کار در آلمان رأی این دیوان اروپایی را جویا شده بودند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید