خودکشی رئیس تبهکاران در زمان دستگیری

  • حوادث
  • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
    کد خبر :488876

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۹ نفره که اقدام به سرقت خودروهای لوکس و فروش سکه‌های تقلبی در سطح تهران می‌کردند خبر داد.

سرهنگ مرتضی نثاری، در این باره گفت: دی ماه سال گذشته با مراجعه فردی به پلیس و اعلام سرقت خودروی گران‌قیمتش از سوی دو مرد رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ دستور داد تا تیمی از مأموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری دزدان خودروی لوکس وارد عمل شوند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: مرد جوان با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت که قصد فروش خودرو اش را داشته بنابراین یک آگهی در سایت دیوار منتشر کرده و پس از آن افرادی برای اطلاع یافتن از مشخصات و قیمت خودرو با وی تماس می‌گرفتند تا اینکه مردی برای خرید این خودرو قرار ملاقاتی را هماهنگ کرده است. خریدار پس از حضور در محل درخواست کرده تا کمی با خودرو رانندگی کرده و آن را از نظر فنی بررسی کند. در ادامه زمانی که خریدار در حال رانندگی و صاحب خودرو نیز به عنوان سرنشین در خودرو حضور داشته خودرو دیگری از عقب با این خودرو برخورد می‌کند و صاحب خودرو بلافاصله برای بررسی خودرو پیاده شده که ناگهان فردی که خود را خریدار معرفی کرده بود به همراه خودرو و خودرویی که با آنها تصادف کرده بود از محل فرار می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با حضور در محل حادثه دوربین‌های مدار بسته را مشاهده کردند و متوجه شدند که خودروی دیگری که با خودرو مرد فروشنده تصادف کرده هم سرقتی بوده است، گفت: تیم پلیسی متوجه شدند که اعضای یک باند با طراحی تصادف‌های ساختگی این سرقت‌ها را انجام می‌دادند. بنابراین شماره پلاک خودروی سرقتی را در سیستم سراسری پلیس ثبت کردند تا ردی از آن پیدا کنند، اما با گذشت چند ماه هیچ اثری از خودروی سرقتی به دست نیامد تا اینکه اوایل سال جاری سرقت مشابه دیگری به پلیس اعلام شد.

به گزارش ایسنا، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اشاره به حضور مالباخته دیگر در پایگاه پلیس گفت: این مرد جوان که خودروی تویوتا لنکروزش به شیوه تصادف ساختگی به سرقت رفته بود به مأموران گفت که خودرو اش را در سایت دیوار آگهی کرده که پس از آن مرد جوانی برای بررسی خودرو با وی قرار ملاقات گذاشته است و بعد از اینکه با یکدیگر قرار ملاقات گذاشته اند و در حالی که خریدار به عنوان راننده و وی به عنوان سرنشین داخل خودرو بوده اند خودرو دیگری از قسمت عقب با آنها برخورد کرده است، اما زمانی که این فرد برای بررسی تصادف از خودرو پیاده شده، فردی که مدعی بوده خریدار است و راننده خودرو دیگر به همراه خودروها از محل متواری شده اند.

نثاری با بیان اینکه کارآگاهان در اقدامات بعدی آلبوم مجرمان سابقه‌دار را پیش روی طعمه‌های دزدان قرار دادند و خیلی زود یکی از سارقان حرفه‌ای به نام «امین» شناسایی شد، گفت: تیم پلیسی در این قسمت از تحقیقات پی بردند که سارقان پس از سرقت خودرو اقدام به دزدیدن پلاک‌های خودروهای دیگر می‌کنند تا روی خوروهای سرقتی نصب کنند.

وی با اشاره به آغاز تجسس‌های پلیسی برای دستگیری «امین» گفت: اوایل بهمن ماه سال جاری مخفیگاه «امین» در جنوب تهران شناسایی شد و با توجه به اینکه «امین» سارقی مسلح بود مخفیگاه وی تحت نظر قرار گرفت تا اینکه مأموران در زمانی مناسب اقدام به دستگیری وی کردند. اما این سارق در حین دستگیری شروع به تیراندازی به سمت مأموران کرد و زمانی که متوجه شد راه فراری ندارد با فریادهای دیگر نمی‌خواهم به زندان بازگردم با تفنگی که در دست داشت اقدام به خودکشی کرد.

براساس گزارش پلیس آگاهی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بیان اینکه کارآگاهان با حضور در خانه متهم موفق به دستگیری دو همدست دیگر وی شدند، گفت: در بازرسی از خانه امین و همدستانش دستگاه ضرب سکه‌های تقلبی و تعدادی سکه طلا جعلی آماده فروش، بی‌سیم و کارت جعلی نهاد ریاست جمهوری کشف شد. همچنین رضا و قادر دو همدست «امین» در بازجویی‌های ابتدایی دو همدست دیگر خود به نام‌های سحر و امیر، که در کار فروش سکه‌های تقلبی هستند را معرفی کردند و مأموران نیز در عملیات دیگری سحر و امیر را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی ادامه داد: سحر نیز در اعترافاتش گفت که از قدیم با امین دوست بوده و سکه‌های تقلبی را به فروش می‌رسانده است، اما امین در سرقت‌های خودرو از دوستان دیگرش کمک می‌گرفت.

همچنین امیر نیز در اعترافاتش به سرقت خودروها با همدستی امین اعتراف کرد و گفت امین برای هر سرقت از یکی از دوستانمان کمک می‌گرفته و برای هر سرقتی مبلغ کمی به آنها می داد. از خودروهای سرقتی نیز در کار فروش سکه‌های تقلبی و خوشگذرانی استفاده می‌کرده و تا به حال فقط یک خودروی بی. ام.و را اوراق کرده است.

نثاری با بیان اینکه کارآگاهان در قسمت دیگری از تجسس‌ها چهار همدست دیگر امین را نیز که در زمینه فروش و سرقت خودروها نقش داشتند دستگیر کردند، گفت: با توجه به گسترده بودن این سرقت‌ها و فروش سکه‌های تقلبی، مقام قضائی با دستور چاپ عکس امین، سحر، سعید و رضا را صادر کرد و از افرادی که در دام دزدی‌ها و خرید سکه‌های تقلبی این متهمان گرفتار شده‌اند درخواست کرد به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

 

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید