خروس ها با شکست مراکش به فینال جام جهانی رسیدند

  • ورزشی
  • پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ۱:۰۴
    کد خبر :959832

تیم‌های ملی فرانسه و مراکش در دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف هم رفتند که در نهایت خروس‌ها با شکست شیرهای اطلس به فینال رسیدند.

ورزشگاه البیت میزبان دومین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بین فرانسه مدافع عنوان قهرمانی و مراکش شگفتی‌ساز این دوره بود که در پایان خروس‌ها این دیدار را با نتیجه ۲-۰ بردند.

فرانسوی‌ها در حالی به استقبال این بازی رفتند که امیدواری زیادی برای کسب دومین جام متوالی دارند و فقط یک گام با این رویا فاصله باقی مانده.

همان نخستین موقعیت خطرناک فرانسه تبدیل به گل شد. آنتوان گریزمن خط دفاعی مراکش را به هم ریخت و پس از برگشت دادن ضربه کیلیان امباپه، توپ به تئو هرناندس رسید تا با ضربه زیبای پای چپ در دقیقه ۵ خروس‌ها را پیش بیندازد (این‌جا ببینید: گل اول فرانسه به مراکش). دقیقه ۱۰ اولین موقعیت جدی مراکش خلق شد. شوت عزالدین اوناحی را هوگو لوریس به زیبایی مهار کرد.

ببببببببببببببببببببببدقیقه ۳۶ کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو به فاصله چند ثانیه دو موقعیت خیلی خوب گلزنی را هدر دادند تا گل دوم برای فرانسه به ثمر نرسد. دقیقه ۴۴ به شکلی باورنکردنی لوریس با واکنشی سریع ضربه قیچی برگردان جواد الیامیق را برگرداند تا خطر فرو ریختن دروازه خروس‌ها رفع شود و نیمه نخست هم با همان یک گل به پایان برسد.

پیش کشیدن مراکشی‌ها که با آرزوهای فراوان در این مرحله جام‌جهانی حاضر شده بودند عجیب نبود و نیمه دوم فرانسه پرستاره را تحت فشار قرار دادند. به تدریج فرانسه از لاک دفاعی خارج شد و دیدیه دشان با به زمین فرستادن مارکوس تورام دونده به جای اولیویه ژیرو تلاش کرد تا خط حمله تیمش را پرتحرک‌تر کند. دقیقه ۸۰ تغییرات دشان نتیجه داد و همکاری تورام با امباپه در نهایت توپ را به یوسف فوفانا رساند تا هافبک خروس‌ها خیال هواداران مدافع قهرمانی را راحت کند. در لحظات پایانی هم به طرزی باورنکردنی فرانسه باز هم دروازه‌اش را مقابل مراکشی‌های سمج بسته نگه داشت.

فرانسه در نهایت غول‌کش جام‌جهانی ۲۰۲۲ را شکست داد تا حریف آرژانیتن در فینال این تورنمنت شود. خروس‌ها پیش از این ۳ مرتبه به فینال جام‌جهانی رسیده بودند که ۲ قهرمانی (سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸) و یک نایب‌قهرمانی (۲۰۰۶) حاصل کارشان بوده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید