خروج کارکنان سفارت آلمان در کابل

    کد خبر :836086

وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه اعلام کرد که سفارت کشورش در کابل به علت وضعیت امنیتی در افغانستان روند کاهش و خروج شماری از کارکنان خود را آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا از واشنگتن پست، هایکو ماس به خبرنگاران گفت: آلمان به دلیل اوضاع وخیم امنیتی در افغانستان، کارکنان سفارت خود در کابل را به حداقل نیروی عملیاتی لازم کاهش می‌دهد.

ماس در ادامه افزود: تیم پشتیبانی بحران بلافاصله به پایتخت افغانستان فرستاده می‌شود تا امنیت سفارت را افزایش دهد.

وی از همه شهروندان آلمانی خواست که فوراً افغانستان را ترک کنند و افزود که پرواز‌های چارتری برای خروج دیپلمات‌ها و کارکنان محلی که در سفارت کار می‌کنند، پیش بینی می‌شود.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت ویزا برای افغان‌ها نیز در آینده در آلمان صادر می‌شود تا روند خروج مردم از این کشور تسریع یابد.

اتحادیه اروپا، همزمان با پیشروی‌های سریع نیرو‌های طالبان در افغانستان و ادعای تازه این گروه در باره تسلط بر استان‌های بادغیس و هلمند، تهدید کرد که طالبان در صورت مسلط شدن بر افغانستان، با انزوای بین المللی روبه رو خواهد شد.

با تشدید حملات طالبان به شهر‌های افغانستان، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پیش بینی کرده اند که نیرو‌های این گروه تا ۹۰ روز دیگر، کابل پایتخت را تصرف کنند.

انگلیس روز پنجشنبه همزمان با پیشروی گسترده نیرو‌های طالبان در سراسر افغانستان، اعلام کرد که برای تضمین خروج امن دیپلمات ها، نظامیان، شهروندان و تا چهار هزار تن از کارکنان افغان انگلیس از افغانستان، فوری ۶۰۰ نظامی دیگر به این کشور اعزام خواهد کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید