خبر های واکسن کرونا را فقط از من بشنوید

    کد خبر :771514

وزیر بهداشت، به تشریح وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت و گفت: مردم خبر واکسن را فقط از بنده بشنوند.

سعید نمکی، بعد از ظهر چهارشنبه در ارتباط زنده با شبکه خبر سیما، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا، واکسن و همچنین ویروس انگلیسی پرداخت.

وی با اشاره به رصد شبانه روزی طرح شهید سلیمانی، گفت: باز هم جهان روزهای پر التهابی را سپری کرد. نمکی با عنوان این مطلب که ایران بر عکس جهان روزهای کم التهاب تری را سپری کرد، افزود: میزان مرگ و میر و ابتلا نسبت به بقیه کشورهای جهان، روزهای آرام تری را سپری کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای کنترل بیماری در کشور، گفت: از اولین روز آذر که پر از نقاط قرمز کرونایی در کشور بودیم، در آخرین روز آذر ۹۹ نقاط قرمز محو شد.

به گزارش مهر، نمکی ادامه داد: البته هنوز نقاط پر التهاب در برخی از مناطق شمالی کشور دیده می‌شود و باید مراقبت باشیم به روزهای گذشته باز نگردیم. وی به ویروس انگلیسی اشاره کرد و گفت: این ویروس از قدرت سرایت و بیماری‌زایی بالاتری برخوردار است. وزیر بهداشت با اشاره به ممنوعیت پروازهای ایران به انگلستان، افزود: تا کنون ردپایی از این ویروس در کشور پیدا نکرده‌ایم. البته ما موتاسیون در ویروس دیده بودیم اما هیچکدام از نوع انگلیسی نبوده است.

وی ادامه داد: پیرامون واکسن کرونا، مردم فقط صحبت را از وزیر بشنوند. وزیر بهداشت گفت: همان طور که داروهای ضد ویروس در هر کجای دنیا مصرف شده است، برای مردم خودمان تهیه و تولید کرده‌ایم.

در رابطه با واکسن هم همه راه‌ها را می‌رویم و از بهترین و مطمئن‌ترین منابع دنیا در حال خرید هستیم. وی افزود:البته هیچ جای دنیا بر روی واکسن قسم نخورده‌اند. وزیر بهداشت گفت: در آینده نزدیک خبرهای خوشی از آغاز تزریق واکسن کرونا در کشور خواهیم داشت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید