حسین ساوه شمشکی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد

  • ورزشی
  • دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰ ۱۴:۰۶
    کد خبر :889855
ورزشکار دوپینگی ایران از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد

ورزشکار دوپینگی کشورمان در المپیک زمستانی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

حسین ساوه شمشکی که سابقه حضور در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد، در بازی‌های پکن تست دوپینگش مثبت شد و نتوانست در این بازی‌ها شرکت کند.

این اسکی‌باز کشورمان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده است. شمشکی در دادگاه CAS توضیحات خود را ارائه کرد اما فعلا مدت زمان محرومیتش اعلام نشده است.

وی در این پست نوشت:

“اسکی با همه خوبی‌ها و بدی‌هایش برای من تمام شد. زندگی ورزشی و قهرمانی روزی شروع و یک روز هم تمام می شود. چند سال هر چه بر من گذشت تحمل کردم که خوب تمامش کنم اما انگار قرار بود اینجای زندگی‌ام با بقیه فرق کند. می‌خواستم بعد از مانش دوم اسلالوم خداحافظی کنم اما…

چند سالی است که جنایت جنگی در اسکی مد شده، این عکس دیگری را می‌دهد و دیگری فیلم این یکی را، هر کسی برای کنار زدن رقیبش آتو جمع می‌کند و ورزشکار، مربی، مدیر ندارد. اگر ببریم که خودمان برده‌ایم، ژست انسان‌های موفق می‌گیریم و بادی در غبغب می‌اندازیم اما اگر ببازیم همه را متهم می‌کنیم. کل رقابتمام نمایش این شده که بگوییم آی مردم من از فلانی موفق تر هستم.

اسکی به اندازه انگشتان دو دست هم دلسوز واقعی ندارد. یکسری آدم برای گرفتن پست و مقام یا مسافرت و یا یک کاپشن دین و دنیایشان را می‌دهند و مثل آفتاب پرست رنگ عوض می‌کنند.

داشتم به این فکر می‌کردم که ای کاش افتخاری رئیس فدراسیون می‌شد و اجازه مسابقه به من نمی‌داد تا الان این داستان‌ها را نداشتم. اگر در این اتفاقی که افتاد من مقصرم که معذرت می‌خواهم و تاوانش را هم می‌دهم اما اگر نه… ”

همشهری آنلاین

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید