حادثه برای ۲ شناور ایرانی در خلیج‌ فارس

  • سیاسی
  • جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ ۱۶:۱۵
    کد خبر :875215
حادثه برای ۲ شناور ایرانی در خلیج‌ فارس

سیاوش ارجمندزاده از آماده‌باش بودن مراکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در تمام نقاط بندری استان مراکز جستجو و نجات دریایی به‌صورت شبانه‌روزی خدمات لازم به دریانوردان در خلیج‌فارس ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به تجهیز مراکز جستجو و نجات دریایی به ابزار و امکانات پیشرفته امدادگری خاطر نشان کرد علاوه بر استقرار شناور پیشرفته ناجی در بنادر استان، امدادگران مجرب با تجهیزات کامل فعال هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به نامساعد بودن وضعیت جوی استان و اعلام هشدارهای لازم از انجام عملیات امدادرسانی در خلیج‌فارس خبر داد و بیان کرد: طی 2 عملیات جداگانه و همزمان 12 ملوان از خطر غرق و مرگ حتمی در آب‌های خلیج فارس نجات یافتند.

ارجمندزاده با بیان اینکه در عملیات نخست یک فروند موتور لنج تجاری با شش خدمه نجات یافتند خاطر نشان کرد: این شناور از دبی به سمت بندر ریگ در حال حرکت بود که به سبب شکستگی سکان و شرایط نامساعد جوی غرق شد.

وی از اعزام شناور ناجی 8 به موقعیت غرق شناور در خلیج‌فارس خبر داد و خاطر نشان کرد: پس از دریافت درخواست کمک خدمه موتور لنج توسط مرکز کنترل بندر دیر، بلافاصله شناور ناجی 8 به موقعیت اعزام و موفق شد 6 خدمه شناور یاد شده را از درون دریا نجات داده و به‌سلامتی به بندر دیر منتقل کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: در عملیات دوم نیز بر اساس اطلاع مرکز کنترل لاور ساحلی، یک فروند موتور لنج تجاری دیگر که با شش خدمه در مسیر دبی به گناوه در حال حرکت بود به سبب شرایط نامساعد جوی غرق شد و یک فروند موتور لنج صیادی خدمه این شناور را نجات داد.

ارجمندزاده تصریح کرد: در ادامه عملیات امداد و نجات با هماهنگی انجام گرفته، شناور ناجی 18 از بندر عامری به موقعیت یاد شده اعزام شد و در فاصله 40 مایل بندر عامری افراد نجات یافته را به بندر عامری انتقال داد.

وی انجام 2 عملیات جداگانه و همزمان برای نجات 12 خدمه 2 شناور را حکایت از توان و آمادگی قابل توجه نیروهای امداد و نجات دریایی استان بوشهر برای مقابله با حوادث احتمالی دانست.

به گزارش تسنیم، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تأکید کرد: با هدف جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی، از دریانوردان انتظار است با رصد و پایش دقیق وضعیت دریایی از دریاروی در شرایط نامساعد آب و هوایی اجتناب کنند.

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. ایرانی گفت:

    سطر اول خبر بیشتر چاپلوسی بوده و اصلا ربتی به خبر ندارد. واقعا ایرانی ها کی می خواهند به ان سطح از بلوغ برسند که از چاپلوسی دست برداشته و وظیفه خود را انجام دهند؟ کی؟

دیدگاهتان را بنویسید