جلیلی: آب را سیاسی نکنید

  • سیاسی
  • جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۱۰
    کد خبر :484716
جلیلی

فارس نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مسأله آب گفت: این یک بحث تخصصی است و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخت؛ نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد بلکه کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جریان سفر به اصفهان با فعالان حوزه آب و کشاورزی این استان دیدار و گفتگو کرد. تعدادی از کارشناسان کارگروه کشاورزی دولت سایه نیز در این نشست حضور داشتند.

جلیلی در این جلسه اظهار داشت: رسانه ها و حتی دستگاه های اجرایی شاید کمتر بتوانند به ابعاد یک موضوع اشراف کامل پیدا کنند، بنابراین ارائه مشورت های کارشناسی از زوایای مختلف به دستگاه ها یک ضرورت است. بحث آب چند وجهی است و باید به تمامی ابعاد آن پرداخته شود، بر اساس جمع بندی جلساتی که در 4 یا 5 سال گذشته در بخش کشاورزی و آب داشته‌ایم به این رسیده‌ایم که اگرچه کشور ما در منطقه‌ای قرار دارد که دچار کم آبی است اما مشکل اصلی مدیریت آن بویژه در بخش مصرف بوده و آب با نگاه ملی وکارشناسی صحیح مدیریت شود.

جلیلی بیان کرد: در بحث آب علاوه بر موضوع مصرف و توزیع باید به استفاده از تجارب بومی و فن آوری های جدید نیز توجه شود. ثمره مدیریت صحیح آب در بسیاری از موضوعات مانند اشتغال، صادرات، ارزآوری و مسائل اقتصادی و اجتماعی نیز پدیدار خواهد شد.

وی گفت: این روزها دشمنان از مسائل مختلف سوء استفاده می‌کنند که یکی از این مسائل آب است، ضرورت و اهمیت دارد که با فوریت بیشتر و با نگاه عمیق‌تر به این موضوع پرداخته شود و این موضوع به گونه‌ای مورد بررسی قرار گیرد که تصمیم‌ها سریع‌تر و در زمان لازم گرفته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: این یک بحث تخصصی بوده و ابعاد فنی حقوقی و کشاورزی و اقتصادی دارد و نباید احساسی به آن پرداخته شود، نباید وارد بحث‌های شعاری و سیاسی شد، کسانی که در این موضوع تخصصی دارند باید صحبت‌های خود را مطرح کنند و جلساتی مانند این جلسه بیشتر شکل گیرد.

وی افزود: به این موضوع باید با نگاه ملی و اولویت محلی پرداخته شود و امیدوارم جمع بندی آن برای کشور و مردم اصفهان مفید باشد، مردم اصفهان در 8 سال جنگ تحمیلی حماسه آفریدند. نباید در رسانه ها ایجاد سوء تفاهم شود همه میدانند که هزاران جوان رشید اصفهانی در دوران دفاع مقدس در خوزستان برای آزادی خرمشهر و دفاع از انقلاب جان خود را فدا کردند امروز نیز مردم اصفهان همان نگاه را دارند و می‌خواهند که قانون به درستی بررسی و عمل شود و امیدوارم این بحث به صورت کارشناسی پیگیری شود و هدف از این جلسات این است که کمک شود تا از اشتباهات پیشگیری شود و در یک زمان معقول تصمیم های صحیح گرفته و اجرا شود.

همچنین در این نشست تعدادی از کارشناسان و کشاورزان اصفهانی باارائه نقطه نظرات خود بر این نکات تاکید کردند: لزوم اجرای قانون درخصوص تخصیص عادلانه حق آبه به کشاورزان، لزوم توجه به جنبه های تخصصی و ملی موضوع آب به جای سیاسی‌کاری، لزوم مدیریت یکپارچه آب زاینده رود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید