جزئیات و زمان واریز یارانه جدید ۱۵۰ هزار تومانی

    کد خبر :901915
جزئیات و زمان واریز یارانه جدید ۱۵۰ هزار تومانی

به دستور رئیس‌جمهور قرار است مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان یارانه کمک معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز شود؛ اما این یارانه ویژه در روز جمعه پیش رو به حساب چه افرادی واریز می‌شود؟!

بنا بر دستور ابراهیم رئیسی و همزمان با ماه مبارک رمضان، قرار است مبلغ 150 هزار تومان تحت عنوان “یارانه کمک معیشتی” به حساب بیش از 11 میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.

اما این یارانه ویژه به چه کسانی تعلق خواهد گرفت؟!

پیگیری‌های تسنیم از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  درباره افراد مشمول یارانه کمک معیشتی ماه رمضان حکایت از آن دارد که خانواده مددجویان کمیته امداد، سازمان بهزیستی جزء نخستین گروه‌های دریافت‌کننده یارانه کمک معیشتی ماه رمضان خواهند بود همچنین زنان سرپرست خانوار نیز مشمول دریافت این یارانه خواهند بود.

افرادی که در دهک‌های یک تا چهار و همچنین به احتمال زیاد جاماندگان دریافت سهام عدالت بخش دیگری از کسانی هستند که یارانه کمک معیشتی ماه رمضان را دریافت خواهند کرد.

آنطور که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، ساعت 24 جمعه 26 فروردین‌ ماه 1401 یارانه 150 هزار تومانی کمک‌ معیشت ماه مبارک رمضان به حساب 11 میلیون و 38هزار و 520 خانوارهای شناسایی‌شده واریز می‌شود.

بر اساس ماده 4 آیین‌نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت کمک حمایت معیشتی، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی باید امکان درخواست رسیدگی به خانوارها برای دریافت یارانه در مقاطع زمانی 6 ماه ( خردداد یا آذر ) هر سال فراهم کند و بر اساس آن پرداخت‌ها صورت بگیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید