تلگرام پریمیوم رایگان را فعال نکنید

    کد خبر :1058237
تلگرام پریمیوم رایگان

تلگرام برای ارائه‌ی اشتراک رایگان پریمیوم، از روشی غیرمنتظره استفاده می‌کند که کابوس حریم خصوصی است.

نسخه‌ی پریمیوم پیام‌رسان محبوب تلگرام امکانات ویژه‌ای مانند آپلود فایل‌هایی با حجم چهار گیگابایت، استیکرها و ایموجی‌های متنوع و ترجمه و تبدیل پیام‌ صوتی به پیام متنی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

تلگرام سرویس پولی پریمیوم را به‌صورت رایگان به برخی از کاربرانش ارائه می‌دهد، اما با یک پیش‌شرط مهم. این افراد باید به تلگرام اجازه دهند که از شماره‌تلفن آن‌ها برای ارسال کدهای یک‌بارمصرف ازطریق SMS استفاده کند.

به‌نوشته‌ی کانال تلگرامی Telegram Info English، تلگرام طرح جدیدی به نام Peer-To-Peer Login Program (یا P2PL) را در اندروید راه‌اندازی کرده است.

این پیام‌رسان ازطریق P2PL و با بهره‌گیری از شماره‌تلفن شما، کد یک‌بارمصرف برای کاربران دیگر می‌فرستد تا بتوانند وارد حساب خود شوند.

تلگرام می‌گوید ماهانه بیش‌از ۱۵۰ پیامک کد یک‌بار‌مصرف توسط یک شماره‌تلفن ارسال می‌شود و هزینه‌ی آن‌ها برعهده‌ی صاحب شماره‌تلفن است.

کاربران می‌توانند از ارسال پیامک به شماره‌های بین‌المللی صرف‌نظر کنند تا هزینه‌ی پیامک غیرمعقول نباشد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات امنیتی ارسال پیامک کد یک‌بار‌مصرف ازطریق شماره‌تلفن شما، نمایش آن به کاربران دیگر است. تلگرام می‌گوید مسئولیتی در قبال مزاحمت‌های احتمالی افراد برای یک‌دیگر قبول نمی‌کند.

به گزارش زومیت، اشتراک رایگان تلگرام پریمیوم می‌تواند قدم مثبتی برای تجربه‌ی قابلیت‌های ویژه‌ی این پیام‌رسان باشد؛ اما جنبه‌های منفی و نقض قوانین حریم خصوصی کاربران ازطریق P2PL یکی از بزرگ‌ترین دلایل صرف‌نظر از آن به‌شمار می‌رود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید